Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mégis hogy győzzem le a...

Mégis hogy győzzem le a szorongást?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem a legmegfelelőbb helyre írom a kérdést, elnézést érte... Az a helyzet, hogy folyton szorongok, bármilyen hivatalos, vagy nem hivatalos dolgot kell elintéznem. így van ez kicsi korom óta, de iszonyatosan zavar. bármikor bermiért telefonálnom kell, ideges leszek, remegek, hányingerem lesz... iszonyúan zavar a dolog, hogy nem tudok úgy felhívni senkit, hogy ne legyek rosszul, hogy ne remegjen a hangom.
2011. aug. 3. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Nekem is így volt, tizenésvesen, huszon- egykét éves koromig. Aztán lassan elmúlt, a tapasztalatok által,gyakorlat által, úgymond hozzá szoktam ezekhez a helyzetekhez. Most harminc vagyok, de már régóta nem okoznak gondot, szóval fel a fejjel! :)
2011. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tetris ***** válasza:

A megoldás kulcsa ott van a kezedben. Senki más nem fog tudni ebben helyetted tenni semmit.

Talán próbáld meg végiggondolni, hogy ilyen esetekben mi az a legrosszabb, ami történhet. Aztán majd lassan belátod, hogy nem is történhet semmi olyan, amit ne lehetne megoldani, és hogy ez a fajta szorongás tulajdonképpen értelmetlen.

Mert mi történhet telefonálás közben? Beszédhihát vétsz? Na és, ki nem bakizik időnként? Vagy elfelejted mit akartál? Hát írd fel előre egy kis papírra, és szépen felolvasod. Hidd el, mindenre van megoldás. Erre is. Kár parázni, mert már magától a parázástól félsz. Attól, hogy remegni fog a hangod, meg ilyenek. Ez egy ördögi kör, amit csak te magad tudsz megszakítani. Nálad van a megoldás kulcsa!!!!!!!!!!!

2011. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok kedves kérdező 21 évesen fiú létemre. Próbálok rajta változtatni, de kemény folyamat. Remélem, ha gyakorlottabb leszek minden téren, akkor elmúlik.
2011. aug. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!