Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok alkoholista? 18L

Miért vagyok alkoholista? 18L

Figyelt kérdés

Hülye kérdés, de; nem azért vagyok alkesz, mert iszom, hanem azért iszom, mert alkesz vagyok. Hol is kezdjem... Anyám, apám adott kb 6-7 éves koromban egy csepp alkoholt, hogy jót röhögjenek a fintorgásomon. Csakhogy a dolog visszafele sült el. Én röhögtem, és Ők fintorogtak, hogy mennyire ízlik nekem a pia. Erről ennyit.


12 évesen már lopkodni kezdtem a bort a szekrényből, de még a hűtőből is, és bevertem azt a 7,5 dlt. Akkor még fetrengtem ettől a mennyiségtől, ma már a duplájától szoktam. Persze a szüleim nem látták meg rajtam, hogy ittas vagyok, mert én alapjáraton is fszságokat beszélek. Röviden, töményen (bocsánat), tömören alkoholista vagyok. Minden nap iszom legalább 1 liter bort, vagy sört, vagy konyakot, vagy pezsgőt, vaaagy mittudomén mit. A vizet is meginnám, ha alkoholból lenne, (mondjuk azt vodkának hívom, de sebaj).


Hogy őszinte legyek, ma is ittam eleget, de már józan vagyok, na deee mikor csak félig vagyok józan, akkor sokkal kreatívabb vagyok és tele vagyok élettel.

Miért vagyok ilyen?


2020. febr. 3. 23:00
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Előre bocsánatot kérek Tőletek, ha hiteltelennek vélitek a kérdésemet a komolytalanságom miatt, de mentségemre szóljon; jókedvem van.
2020. febr. 3. 23:04
 2/24 anonim ***** válasza:
48%

Miért vagyok alkoholista?

Anyám, apám adott kb 6-7 éves koromban egy csepp alkoholt, hogy jót röhögjenek a fintorgásomon. 12 évesen már lopkodni kezdtem a bort a szekrényből, de még a hűtőből is, és bevertem azt a 7,5 dlt. Minden nap iszom legalább 1 liter bort, vagy sört, vagy konyakot, vagy pezsgőt, vaaagy mittudomén mit.



Ezért.

2020. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
36%
Mert egy szánalmas akaratgyenge ember vagy. Elég undorító egy alkoholista nő látványa. Ha nem szoksz le, akkor nem kell jósnak lenni, hogy elmondjam az életedet teszed tönkre.
2020. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
2# Bővebben? Attól nem lesz valaki alkoholfüggő, mert megkóstolja azt. Sok gyerek utálja az alkoholt, és csak tizenévesen issza meg.
2020. febr. 3. 23:22
 5/24 A kérdező kommentje:
3# Gondoltam, hogy kapom az ívet, de ugyanolyan szánalmas az, aki lenézi a másikat.
2020. febr. 3. 23:24
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

Én azért nézlek le mert alkoholista vagy. Nem kötelező inni, és senki nem tart fegyvert a homlokodhoz, hogy igyál. Napi szinten láttam az alkoholista anyámat, és szánalmasnak tartottam őt is, hogy a pia mindennél fontosabb volt. Ő is hasonlókat mondott mint te, hogy azért iszik, mert kreatívabb, jóbban tud kommunikálni, akkor ő jópofa stb. De nem volt az, ahogy te sem vagy az. A végére el fogsz jutni arra a szintre, hogy az árokban fogsz feküdni magad alá húgyózva, mert az agyadat olyan szinten szétroncsolod az alkohollal, hogy nem leszel képes emberként viselkedni. Csak menj ki este az utcára néz körül az alkoholista társaságon. Már rég nem önmaguk. Ha így akarz élni 10 év múlva akkor tessék. Nem én fogok szégyenkezni. Bár te sem, mert addigra már annyira a szar pia hatása alatt leszel, hogy a szégyenérzet már rég nem lesz nálad lényeges.

Azt, hogy gyerekként megitattak a sörösüveg vagy borosüveg alján maradt itallal még nem leszel alkoholista. Akaratgyenge, szánalmas személy vagy.. ennyi. Ez az igazság, nem kéne, hogy fájjon.

2020. febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
6# Ezzel csak magadat minősíted.
2020. febr. 3. 23:33
 8/24 anonim ***** válasza:
28%
Miért is? Mert elmondodm neked, hogy a jövőd a lehető legrosszabb lesz? Hogy az életedet tönkreteszed? Hogy szánalmas vagy? Ja mert ma divat 18 évesen alkoholistának lenni? Szerinted menő vagy?? Ugyan.. a te viselkedésed már tipikus tagadás.. Ez az egyik alkoholista reakció ahogy te reagálsz. De szerinted engem minősít, hogy nem tapsollak meg, nem dicsérlek, hanem megmondom az igazat, hogy undorító amikor egy nő részeg. Nincs semmi olyan indokod, hogy miért vagy az. Az nem indok, hogy anyuci apuci itatott veled pár kortyot. Nekem egyébként nyolc, hogy alkoholista vagy vagy sem. Nem én fogok az úttesten kéregetni pénzt emberektől, nem én fogok részegen az utcán feküdni, és nem én fogok idegenekkel összefeküdni csak, hogy piát kaphassak. Mert eljutsz erre a pontra ha nem változtatod meg az életed.
2020. febr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
8# Már eljutottam erre a pontra, és? Tök jól megvagyok... Nem menőségből iszom, hanem mert jólesik. Miért olyan nehéz ezt megérteni? Én csak azokat az embereket nézem le, akik másoknak ártanak. De én csak magamnak. Ha meg nem tudsz a kérdésre válaszolni, akkor görgess tovább. Ennyi.
2020. febr. 3. 23:46
 10/24 anonim ***** válasza:
36%
Válaszoltam a kérdéedre. De úgy látszik a krédésed is teljesen felesleges, hiszen magad írtad meg a választ. Mert jól esik, azért vagy alkoholista. Akkor minek tetted fel a kérdést??? Végül is nekem mindegy. Egy életképtelennel kevesebb lesz a földön pár éven belül. Nem tudlak sajnálni, és nem is pazarolom rád az időmet. Itt be is fejeztem- További szép mapot.
2020. febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!