Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lesz az ember alkoholist...

Miért lesz az ember alkoholista, főleg ha nincs rá oka?

Figyelt kérdés

Személyes esetem egy kicsit komplikált, van egy személy akinek mindene megvan..család..pénz..szépház..barátok..egészség. Szóval nem is lehetne azt mondani, hogy azért iszik mert valami hiányzik az életéből. Bizonyos időnként tehát ilyen negyed évente muszáj innia, viszont ha iszik akkor legalább 6-7 hétig folyamatosan, ekkor mellé társul, hogy folyamatosan olyan mint egy zombi (néha még gyógyszerre is iszik), beszélni vele erről nem lehet, mert vagy elmegy vagy felháborodik.. és ami a legrosszabb, hogy ezen 6-7 héten keresztül mellé még egy erős aggresszivitás is társul ami pl hajnali hőbörgéssel kombinálódik. Önmagát kezeltetni nem akarja, mivel magának se vallja be, hogy alkoholista, egyidőben annyiba egyezett bele, hogy eljár pszichológushoz dehát az annyit is ért (pszichológus véleménye annyi volt, hogy valamit trauma érte őt amit így tud feldolgozni ..hm).. egyszerűen nem tudom mit kezdjek ezzel az egész szituációval, többször eljátszottam a gondolattal, hogy egy ilyen önkívületi állapotontúli helyzetben mentőt hívok rá, de sajnos ismerem a kórházak által működtetet pszichiátriai detoxokat, és azt nem kívánnám neki.. de akkor mi tévő legyek? milyen lehetőségeim vannak, hogy segítsek rajta?


Egyébként egy fokkal másabb szituációban de megismertem egy másik ugyanilyen személyt aki hasonló problémával küzd mint az én esetem, neki az anyja akinek néha kell aza nehány hetes bódulat.


Ezért is mertem ide kiírni ezt a kérdést, mert szerintem azért vannak itt még mások is akik hasonló gondokkal küzdenek, tehát úgy fogalmaznék a kérdésemmel kapcsolatban, hogy mit lehet tenni ilyen helyzetben?


2020. jan. 2. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Mert nem tudja értékelni azokat a dolgokat,amik jók az életében.

Neki minden kell.

A hajnali hőbörgés,egoizmus,nem érdekli másoknak mit okoz ezzel.


Sajnos nekem az édesanyám ilyen.


Édesapám mindig többet vállalt az életben,mindig többet keresett,külföldön dolgozott,dolgozik.

Van egy bizonyos fokú anyagi biztonság,amit természetesnek vesz.

Úgy,hogy ő közben nem sokkal keresett többet a minimálbérnél.


Én mindig mondtam neki,nézd meg ezt és ezt a nőt,akinek a férje egy link alak,nem vállal semmit a minimálison kívül,és még a fizetése egy részét is magára költi,vagy italra.


De őt az nem érdekli.Mert nem vele történik.


Ennek ellenére nem tud magával mit kezdeni,csak iszik,de szerinte apám unalmas,meg ha itthon van,állandóan csak alszik.(mert fáradt).


De egyedül sem akar semmi sehová,meg normális emberek nem is akarnak vele barátkozni,mert részegen agresszív,parancsoló hangnemet vesz fel.


Sajnos tenni nem tudsz semmit,ugyanis kényszergyógykezelés nincs.

Nálunk volt már emiatt rendőrség is kint,pontosan az éjszakai őrjöngések miatt.

Neki joga van ezt csinálni,mert ez a bejelentett lakcíme.Váljanak el.

Ennyit tudnak mondani.

2020. jan. 3. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szomjas.
2020. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Mér ha van rá oka, vagy kifogása, akkor legitimálod az ember alkoholizmusát? Kifogást mindenki tud keresni, pláne az alkoholisták.
2020. jan. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az akarata ellenére semmit, ne is akarj. Egyébként biztos, hogy van rá oka, mért kéne neked mindent tudni róla. Az, hogy anyagilag mindene megvan, az még nem minden. A szeretet simán hiányozhat abból a szuper életből.
2020. jan. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rám is azt mondanák nincs rá okom még is próbálok leállni az ivással mert kezdek átbillenni úgy érzem. Depresszió (ami mindentől függetlenül is jelentkezhet), szorongás szociális helyzetekben, magány stb.. probléma gyökerét kéne megtalálni, vagy ha csak szimplán alkoholista és a teste követeli akkor rehab..
2020. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!