Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyakoriak és hirtelenek a...

Gyakoriak és hirtelenek a hangulatingadozásaim. Egyszer azon gondolkodom, jó volna meghalni, máskor pedig tök jó kedvem van. Más is van így? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy évvel ezelőtt kezdődhetett. Elkezdtem a fősulit, nem is igazán akartam azt tanulni. Nem is voltam ott sokat, az első szemeszter után abbahagytam, gondoltam inkább dolgozni szeretnék. Volt egy álmom, még középiskolás koromban, és azzal szerettem volna foglalkozni. Miután megmondtam otthon, hogy otthagyom az egyetemet anyámmal összevesztünk. Mondta, hogy sokkal többre vihetném. Az összes barátom dolgozott már, és talán egy kicsit irigykedtem, hogy nem tudok sehova sem elmenni velük szórakozni pénz hiányában. Elkezdtem munkát keresni, persze nem találtam a szakmámnak megfelelőt. Nagyon sok állásinterjún voltam 2019-ben. Egyikre sem vettek fel, az ok: kevés tapasztalat, voltak nálam sokkal jobb jelentkezők valószínűleg. Fél évig voltam munkanélküli, majd egy kocsmában dolgoztam pultosként. Eleinte nem volt gond, de nehéz a sok részeg emberrel. A másik gond a főnökömmel volt. Nem fizetett ki, ... nem annyit, amennyi járt volna. 5 hónapot dolgoztam itt, majd kerestem mást. Jelenleg egy gyárban dolgozom, nem jó munka, de legalább jobban keresek. Most azon gondolkodom, hogy vissza e menjek egyetemre, de előtte pénzt szeretnék spórolni, hogy elvégezhessek egy kurzust, amivel egyetem mellett tudnék valahogy pénzhez jutni.


Fuh, nem is ezt akartam elmondani, hanem a hangulatingadozásokról smh... nemtudom talán ennek is van hozzá köze valószínűleg.


Sokszor vokt úgy, hogy hetekig alig beszélgettem a családommal. Mostanában is ha itthon vagyok, nem csinálok semmit, csak az ágyamban fekszek egész nap. Fáradtnak érzem magam, kedvetlennek. Előfordult már, hogy az öngyilkosságot fontolgattam. Ezt nem mondtam senkinek. Aztán van, hogy egy ilyen időszak után egy hétig tök normális vagyok. Viszont ha jön hirtelen valami, ami váratlanul ér, amire nem számítottam megint visszaesek egy depresszív állapotba. Gondolkodtam, hogy talán felkeresek egy pszichológust, de egyenlőre csak tumblr-n keresek megértő embereket.

Nagyon sok mindent elmondtam magamról nektek. Viszont semmilyen családtagomnak vagy barátnak nem. Félek megnyílni előttük.



#depresszió #hangulatingadozás #amentális egészség
2020. febr. 6. 00:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez vagy bpd vagy bipoláris, de ezt egy szakember jobban tudja megmondani, nyilván. Nem szeretnél ténylegesen egy klinikai pszichológushoz menni? Sajnos itt más opció nincs :/
2020. febr. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Habár ez nem pont a kérdésre válaszol, de segíthet. Nézd meg ezt a 2 videót minden reggel:


https://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58


https://www.youtube.com/watch?v=pwp1CH5R-w4


+az ima is sokat segít mindenben és próbálj optimista, vidám lenni.. meg mozogj sokat is

2020. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!