Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet és ez rossz dolog?

Mi bajom lehet és ez rossz dolog?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok de már kis korom óta örülök annak hogyha valaki szenved mármint lelkileg mondjuk szomorú vagy el esik egy kis gyerek és sír meg ilyenek. Én személy szerint nagyon kedves vagyok soha nem bantanek és nem bántottam senkit se testileg se lelkileg. Csak ha valami ilyesmi történik körülöttem boldogsággal tölt el. Ez nagy baj lehet?

2020. febr. 6. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát nem teljesen normális, de amíg te nem leled örömöd abban, hogy szenvedést okozz másnak, addig szerintem nem baj.
2020. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet szadista szüleid voltak, es teged kinoztak, te meg most attol vagy boldog, ha mast is latsz szenvedni, igy nem vagy egyedül.
2020. febr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem voltak szadista szüleim normális családban nevelkedtem. És igen első válaszoló én nem artanek senkinek. Nem is tudnék.
2020. febr. 6. 11:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha irnal egy kicsit a csaladodrol, hogy nevelkedtel, milyen volt a gyerekkorod?
2020. febr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Édes anyám és édes apám együtt neveltek megkaptam tőlük szeretetet nevelést is azért (nem vertek agyon meg ilyenek) csak ha mondjuk tiszteletlenul viselkedtem velük egy két pofon elcsattant. Viszont a nővérem mindig nagy figyelmet kapott ő volt a legjobb megkapott mindent ő volt a jó tanuló meg ilyenek es van még egy öcsém is ő pedig a legkisebb és azért kapott nagy figyelmet. Belül mindig éreztem hogy megvan ez a kivételes mint középső gyerek. Lelkileg egy picit megviselt hogy én kevesebb figyelmet és szeretet kaptam meg anyagi támogatást kaptam tőlük pénzt erre arra persze de mondjuk amikor nővérem elment egyetemre neki fizettek az albijat (barátnőivel költözött fel de így sem volt kis pénz) meg még az etkezesre szórakozásra ilyenekre is kapott mindig. És kB egy 16 éves koromban én megkaptam azt ha el akarok menni szórakozni menjek el dolgozni. De nem is a pénz a lényeg hanem későbbiekben amikor nagyobb lettem egyre jobban éreztem a szeretet hiányt meg még ettetek nem lesz belőlem semmi mert lusta vagyok ilyenek röviden tömören ennyi.
2020. febr. 6. 12:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Talán még mindig benned van az a kisfiú, aki figyelmet szeretne és rosszul esik neki, amikor látja, h más ezt megkapja, amikor Te nagyon vágysz erre. Talán lelkileg te is szenvedsz és elesett vagy, mindig szerettél volna egy szintre kerülni a testvéreiddel, de amikor látod, h valaki rosszabb helyzetben van, mint Te, sír, szenved, akkor kicsit jobban érzed magad, amikor látod, h másnak is rossz, nehéz vagy rosszabb, mint Neked. Gondolom, az pedig rosszul esik, amikor melletted valaki sikereket ér el.

Ez csak egy tipp, igazából fogalmam sincs mi állhat a háttérben, számtalan dolog lehet, de talán egy pszichológus segítene ennek a megfejtésére rávezetni.

2020. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen az rosszul esik ha más körülöttem sikereket ér el. Lehet igazad van élménynek pszichológushoz de nem olcsó mulatság úgyhogy inkább kihagyom... :D ameddig nem fordul meg a fejemben hogy artanek valakinek szerintem nincs is nagy baj.
2020. febr. 6. 12:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt irtad nekem, hogy "normalis" csaladod, gyerekkorod volt. Erdekesnek talalom, ahogy a szüleidröl irsz azt irod "edes anyam, edes apam" azt gondolom, hogy ök nem voltak olyan edesek mint ahogy irtad, es erdekes mod el is valasztottad, ugyanis az edesanyam edesapam egyben van. Ahogy a csaladodrol irsz megkaptam szeretetet es nevelest is azert( nem vertek agyon meg ilyenek)

Na most az, hogy nem vertek agyon az nem eppen szeretet es neveles… nem kell agyon verni senkit ahhoz, hogy lelkileg tönkre menjen. A tiszteletlen viselkedesert kaptal egy ket pofont kvazi, ha nem ugy viselkedtel, ahogy azt a szüleid elvartak volna akkor vertek! A törteneted elejen azt irod szerettek neveltek...a közepen lelkileg megviselt, hogy egy picit kevesebb figyelmet szeretetet kaptam, mint a növerem. Tehat nem figyeltek rad! A növered volt a jokislany aki teljesitette a szülök akaratat es ezert ö mindent megkapott. Neked kiszurtak a szemed egy kis penzel, csak maradj lathatatlan. Figyelemre szeretetre vagytal, de öket lekötötte a ket masik testvered. A kesöbbiekben mikor nagyobb lettel egyre jobban erezted a szeretet hianyt, es a kritikat, bantast, hogy nem lesz belöled senki, meg lusta vagy. Ez minden csak nem normalis. Amit erzel azt jol erzed, ha nem figyeltek rad, akkor az ugy van, es ebböl lesz egy csomo elfojtott feszültseg, harag, düh, amit soha nem mondtal ki. Bantani nem csak fizikailag(veressel lehet) eleg, ha erzelmileg elhanyagolnak. Azert irtad ki a kerdesed, mert azt erezted, hogy ami benned van az baj lehet, hat lehet hogy nem emlekszel arra, hogy amikor elestel gyerekkorodban akkor kinevettek, vagy ha lekevertek egy-ket sallert nevelesi celzattal akkor te felismerted, hogy boldogsaggal töltötte el a szüleidet,netan elveztek, hogy banthattak. Erre nem biztos, hogy mersz emlekezni, csak azt erzed, hogy az nem normalis amit most erzel, es azt gondolod, hogy veled van a baj. Csak attol felünk, ami mar egyszer megtörtent velünk.

2020. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Így jobban belegondolva az utolsó komment alapján elgondolkoztam lehet hogy igazad van sőt. Mondjuk ha anyám össze veszett apámmal vagy mondjuk anyagi gondjaink lettek anyám mindig bunkozott velem engem csesztetett mindenért csak a hibákat vette észre. Például most is az van én össze költöztem barátnőmmel egy éve már dolgozok is elég jól fizető állásom van ahova nem volt könnyű bekerulni és a szüleimtől nem hallottam hogy büszke vagyok rád hogy ön allosodtal stb...
2020. febr. 6. 13:11
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyszer így fel év után még kérdeztem anyámtol hogy na mivan nem is örülsz nem vagy büszke hogy dolgozom? És nem is rossz helyen erre a válasz majd akkor leszek büszke ha már 20 éve dolgozol...
2020. febr. 6. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!