Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Memoriazavar rossz memória...

Memoriazavar rossz memória emlékező képesség elbutulás mitől lehet? Neurológiai dolog? Neurológus pszichológus szakember segítségét kérem

Figyelt kérdés

Tiszelt szakemberek/érintettek


Az alábbi tüneteggyüttesre keresek magyarázatot, akár betegség, vagy "a rengeteg extrém stresszes élethelyzet " miatt van. Kérem legyen elfogulatlan, tudom, minden agyban dől el de mégsem igaz, sok dolog volt amit kudarcaim ellenére őszntén hittem és mégsem sikerült.


28 éves nő vagyok. Memória problémáim gyerekkorom óta vannak, iskolában nagyon nehzen tudtam már 4-5. osztályosként is tanulni, elvégezni, pedig lelkiismeretesen tanultam. Későbbiek folyamán egyre roszabb lett, először a nehezen megtanultakat hamar elfelejtettem, később már alig tudtam 1-2 információt megtanulni (tanulási módszereim tökéletesek voltak ), és egyre sűrűbben hamarabb felejtettem el. Aztán a kevés megjegyzett információt (pl. Ált.isk. 7. osztályában 4 költőt tudtam megjegyezni onnan is 7-8 mondatot, majd számonkéréskor a kihúzott tételi költő életéhez pár információt letudtam írni azonab kiderült a 4 költő életéből kevertem vegyesen.)

Semmi sem sikerült, végül történt egy nagy pozitív életesemény és TELJES HITTEL elkezdtem egy iskolát, melyet sokszori próbálkozásra sem sikerült elvégezni (a fél éves számonkéréseknél is rendszeresen elbuktam, igaz ekkor már meg sem tudtam rég jegyeni semmit gyakorlatialg, nem azzal volt a gond hogy hamar elfelejtettem a megtanultakat hanem roszabb tehát.)


Tehát nagyon rossz a memóriám, nem csak tanulás, minden téren. Pl. Saját anyám, 6éve barátnőm stb születésnapját sem tudom mai napig (anyukámét már egész jó eséllyel eltalálom) hiába ismeétlem meg évente többször is a dátumokat, főleg ugye anyuka adatai milliószor kellenek mindenféle ügyekhez.


Most már ott tartok ha vsszaemlékszem a 3 éves párkapcsoaltomra, szinte semmire nem emlékezem, nem tudnék 1 helyen kívül semmit felsorolni ahol jártunk, az évszámokkal sose voltam jóba de nem tudom melyik évben jártunk hozzávetőlegesen sem, uyganígy azt sem mikor végeztem az általánosban,plusz/minsuz 5 év behatárolásásval sem nagyon, ha nagyon sokat gondokozom és számolgatok akkor talán megtippelem de sose közelíti meg.


Ezek alapján tehát romló dologról beszélünk, amit még úgy ellehet viselni, van izombetegségem (nem diagnosztizálták még, egy speciális vizsgálatra sokat kell várni és az sem biztos vállalják majd a drága vizsgálatokat mondván mindegy mi okozza nem gyógyítható, de ez egy másikk kérdés.) Abbóla szempontból említem meg hogy sok éven át sok orvosnál jártam, de évszámokat De még cska azt sme tudom hogy valahol 2 éve vagy 8éve jártam, ennyire súlyos a dolog.


Ezek még kibekkelhetőek mert midnent fotózok, írok, íyg könnyebb a mai modern világban, de mostanában bejött még több ilyen furcsa funkcionális zavar/ hiba.


Pl: teljesen leredukálódott a szókincsem, nem találok szavakat, cserélek betűket szavakban írásban először majd szóban is és egyre sűrűbben ---- ez nem olyan régi "tünet".

Ami pedig pár hete történt / hogy naponta kinyitok 3 ajtót vagy 30x itthon, és egyszercsak nem tudtam becsukni . Ez ugye rutin mozdulat, egyikünk sem gondol erre mikor bemegy vagy kiemgy egy ajtón hogy "sikerült becsuknom". A kilincs reflex-szerű irányú (ebe most belezavarodtam). Szóval a mozdulatban történt valami zavar. Azóta is sokszor bizonytlaan (azaz reflexszerűen csuknám be de nem sikerül mert pl rossz irányból akarom nem le hanem felhúzni a kilincset).


Kérem általános dolgokat mellőzzünk, hogy a "sok stressz" és ilyesmi, mert attól nem lesz jobb semmi.


Teljesen dekoncentárlt vagyok régóta, ez tudim hogy a sok nehéz körüm,ényem miatt lehe t( járok szakemberhez tehát ventillálok eleget és helyén tudom kezelni- már amennyire olyn helyzeteket lehet amikbe kényszerülök).

Tehát igen tudo sok stressz stb ront, de régen kezdődött és a stresszre nem adnak fizetést amiből megélhetek. 2 mondatot nem tudok összetenni, csoda hogy ezt a kérdést ennyire csodálatosa megtudtam fogalmazni (ahhoz képest ahoz az elmúlt pl 1 évben sikerült).

Ui: volt transzfúzióm 2e vérrel, de egy általános labor szerint nincs semmi gond, ez 1 éve volt, azóta igazroszabb a helyzet de a stressz is.


Van erre valami elfogadható magyarázat? Lehet jobb? Egy gyermeket is felkell nevelnem ami egyre nehezebb így és csak romlik.


Orvosoknál voltam de nem igazán vizsgálnak ki e téren, a neirológus alap dolgokat megtudom csinálni így nem vizsgál tovább (orr megérintése, stb), általános iq-teszten átmegyek (össze tudok párosítani a zoknit a cipővel és ahsonló gyakrolatok)


Köszönöm aki érdemben válaszol tudom nem sok az esély de hátha.



2019. dec. 3. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam az írásodat, panaszaidat, de most el kell menjek. Ha majd megjövök írok privát üzenetet, de lehet hogy már nem ma.
2019. dec. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azzal a szókinccsel, amivel ezt leírtad, nehéz elképzelni, hogy ez nem lelki dolog. Esetleg figyelemzavar jutott még eszembe. Olyan kifejezéseket is használsz, amit én egyetem után kezdtem el alkalmazni. Esetleg egy Addenbrooke kognitív tesztet lehet csinálni, ha nem volt még. Ha az jó, akkor nem nagyon beszélhetünk objektív memóriazavarról.
2019. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt pontositnám hogy a memoriazavar szót nem a klinikai orvosi értelemben hazsnalaom. Egyszer módnak hogy az mást jelent mint amire gondolok.
2019. dec. 3. 19:24
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves #3 válaszoló! Ha lelki dolog - - - - > nem tehetek róla, amikor kiegyensúlyozott és boldog időszakon volt akkor sme tudtam egy vizsgán sem átmenni pedig hittem magamban.

Tehát 30 évesen lassan se szakmám semmim, ellenben azt hiszik a boltba mikor meglatnak hogy bevagyok drogozva mert egyrészt nagy hataszunettel válaszolok és össze vissza. Nemrég leakartam írni röviden az életemet egy segítőnek de oly a összevissza katyvasz lett hogy za egyetlen barátom is alig tudta kiszedni mit akarok. Csapongó butaság se mindatilag se tartalmilag se összefüggés nem sikerült pedig sok időt fordította rá.

Így viszont nem élsz munkám és nem tudom fel érvelni a picit. Nem lehe tigy. Sokakat leszazalekolnak. Tegyük fel lelki eredetű de. Apszchiataer se érdekelte. Ő küldött le erre az IQ vagy milyen testre amin atmentem.

Ha leszazalekolnak se tudom eltartani magunkat nem ez a cél cska tudjam ha van diagnózis akkor tudjuk mi lehet. Anegodlas

2019. dec. 3. 19:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Hasonló problémáim vannak.Azóta kiderítettél valamit,hogy mitől vannak ezek a memóriaproblémák? Írok privátot.
2020. febr. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen!


Az biztos hogy lelki eredetű, ami sajnos nem jelent jobbat mintha agydaganat lenne.

Az alap probléma gyermekkorom óta van csak nagyon romló . Az utóbbi években olyan események történtek az életemben amiket ha elmodnanek bárkinek vagy nekem mondaná más ember én sem hinném el hogy ennyi csapás egymás után minden területén stb.

Nálam már van egy komoly előéletem ami a lelkem felkutatását illeti nagyon sokat dolgoztam magamon szakemberek segítségével de sajnos ritka a jó szakember. Ha sose volt dolgod szakemberrel ott érdemes kezdeni.


Lényegileg a között hogy mutat e valamit egy vizsgálat vagy nem az idő a különbség .


Először a lélek próbál jelezni hogy valami nem jó neki valamit nem tud feldolgozni vagy a helyzetében tehetetlen , így hát elfolytasra kerülnek a dolgok és a test fog jelezni előbb utóbb. Kinél hogy az eltérő.

Szóval az utóbbi időben sokat romlott.

Minden esetre egy koponya CT a biztos , ha bármi szervi oka van azt tudni kell. Viszont extrém nehéz kiharcolni egy ilyen vizsgálatot , csak előrehaladott súlyos betegségeknek csinálják meg .


Lényegileg tudok pár rendkívül jó szakembert aki nem egy sima sztks pszichológus , akik hatékonyan tudnak segíteni, de ők is pénzből élnek , sokszor 1,5 évre előre be annak tabalazva így nagyon nehéz.


Ha gondolod adok egy elérhetőséget és sokat kell tekerni hogy eljuss a megfelelő szakembert. Lesz sok rossz szakember de végig kell járni az utat.


A tudatalatti működés módja érdekes es meghatározó főleg hogy nem tudunk róla ugye ezért tudat alatti . Azaz lehetsz látszólag sikeres magabiztos vagy bármi és közben az elemes legmélyebb reszen valahol valami miatt (nyilván gyerekkor meghatározó hisz akkor alakulnak ki az agyban lévő neurotranszmitterek közötti kapcsolatok - ezt inkább Dr.prof. Bagdy Emőke előadása rá bízom hogy nézd meg őket. Az alapokat meg lehet érteni belőle .)


Szóval nem nincs előre haladás de tudom ha rendeződik a helyzeten valamennyire (pl nem börtönbe vagyok tartva minden nap kitéve a lelki terrornak )akkor javulni fog persze nálam már súlyos eset így szakember kell. Megfelelő !!!



Fontos hogy ettől függetlenül lehet olyan oka ami kimutatható (de nem fognak csak úgy drága vizsgálatokat csinálni egyszerűbb ramondani hogy az agyadban van baj akkor is ha nem ).


Szóval bonyolult :(

2020. febr. 26. 07:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. Èn járok már pszichológushoz,ő pedig ajánlott egy neuropszichológust,aki jobban ért ehhez a területhez.Elmegyek majd hozzá.
2020. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!