Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén lehetek? Vagy OCD?...

Skizofrén lehetek? Vagy OCD? Mi ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején...19 éves srác vagyok. Tavaly októberben egyszer nagyon felment a vérnyomásom, és bestresszeltem. Akkor kezdődött hogy mindig rosszul voltam, és attól féltem hogy valahol elájulok. Nos eddig nem is izgalmas a történetem. Azonban december közepén egy unalmas társaságba valaki kést mutatott. Én meg elkezdtem kombinálni... és nem tudom hogyan, de az a hülye gondolat jött es elkezdtem félni hogyha nekem elmenne az eszem ezzel megölnék egy olyan embert akit nagyon szeretek. Na napokig ezen kattogott az agyam, nagyon rosszul voltam tőle. El is könyveltem hogy ez a gondolat nem az enyém. Tényleg féltem tőle. Természetes olvastam utána 1000 oldalt hogy remélhetőleg nem vagyok teljesen őrült és nem teszek ilyet. Akkor bukkantam rá egy oldalra ami az OCD-ről irt. Ekkor vált számomra világossá, hogy amit 3 éve csinálok, (villanykapcsolgatas, folyamatos ellenőrizgetési kényszerek) azok emiatt vannak.

És felváltva jött a két elmélet. Egyszer betegségeket diagnosztizáltam magamon(rák), máskor a gondolatok.

Beléptem Facebookon csoportokba ahol olyan személyek vannak, akik ezzel a betegséggel küzdenek.

Viszont néhány napja újra elkezdődött az agresszív gondolat, és most jobbára nem is azon stresszeltem hogy ilyet gondolok, hanem azon hogy oké hogy ilyet gondolok, de ugye nem vagyok skizofrén és ezt nem teszem meg soha?!

Na ettől teljesen para vagyok napok óta... ettől a folyamatos stressztől kezdek megőrülni. Holnap megyek pszichiáter orvoshoz, de most nagyon aggódok hogy ugye nem skizo vagyok?

Szerintetek mi lehet ez? OCD vagy inkább skizo?



2020. febr. 3. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy skizo. Jól teszed, hogy elmész pszichiáterhez. Mindent mondj el nyugodtan neki. Fogsz erre kapni gyógyszert. Valószínűleg valami nyugtatót, hogy ne legyen súlyosabb a betegséged. Nem kell túlgondolnod a dolgokat, a doki fog segíteni. Nem ártana szedned egy jó erős B vitamin komplexet magnéziummal. Valami akár otthon végezhető sport, mozgás is jót tenne neked ebben az állapotban. Akár elmehetsz futni is napi szinten. Nekem pánikbetegségnek tűnik.
2020. febr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Inkább OCD.
2020. febr. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezek kényszergondolatok és szorongások,semmi köze a skizóhoz. Az én dokim mindig azt mondja aki skizofrén az nem fél ettől,mert neki nincs betegségtudata.
2020. febr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy van olyan amikor jól vagyok és akkor én sem félek ezektől a gondolatoktól, hülyeségnek veszem és nem hiszem azt hogy valami nincs rendbe.

Máskor meg jön az erős stressz miatta.

2020. febr. 4. 13:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem úgy értem,hogy folyamatosan kell félned.A skizofrén ember bármikor,bármit tesz azt ő teljesen normálisnak gondolja. Ha valakit leszúr azt is,nem hiszi el hogy ő beteg.SOHA.

Egyedül akkor ismerheti fel ezt ha már kezelés alatt áll és úgymond "kitisztul" a tudata.

2020. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon aggódok, nehogy valami hülyeséget csináljak! Holnap kiváncsi vagyok mit mond a doki. :(

Remelem nem vagyok skizo.

2020. febr. 4. 16:58
 7/7 anonim ***** válasza:
mit mondott az orvos?
2020. jún. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!