Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik antidepresszáns nem...

Melyik antidepresszáns nem okoz elhízást?

Figyelt kérdés

2020. febr. 8. 07:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
orbáncfű
2020. febr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem semelyik sem okoz, ha nem eszel többet, mnt előtte, és ugyanannyit mozogsz is.

A depresszió viszont okozhat hízást, mert van aki bánatában is eszik, és ráadásul gyakran pont az édes, magas szénhidrát tartalmú dolgokat kívánaj.

2020. febr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Persze az orbáncfű nem egy gyógyszer

De


"A nagyszámú humán klinikai vizsgálat hitelt érdemlõen bizonyította a standardizált orbáncfûkivonatok klinikai hatékonyságát, amely megfelelõ dozírozásban a

szintetikus antidepresszánsokétól nem marad el sem rövidebb, sem hosszabb idõtartamú szedés mellett."


[link]


Egyébként sok antidepi is tartalmaz orbáncfű kivonatot.

Viszont minden gyógyszer amiket kivonatolnak mellékhatásokat okoz. Szóval a lényeg hogy én azt látom h van egy növény ami ugyanolyan hatékony mint a gyógyszerek. A növénynek nincs mellékhatása. Akkor minek szedné az ember a gyógyszert?

2020. febr. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
"A növénynek nincs mellékhatása. Akkor minek szedné az ember a gyógyszert?" Talán mert nem igaz hogy nincs mellékhatása? Lásd például édesgyökér: köhögés elleni keverékeben is van, de jobb ha vérnyomás gonddal küzdő nem használja, mert úgy felcseszi a vérnyomását hogy attól koldul. A gyógyszernek van még egy előnye: pontosabban adagolható a hatóanyag. A növényi részek meg többet árthatnak mint használnak ha szennyezettek.
2020. febr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó.

Az orbáncfű étrendkiegészítő. Van antidepresszáns hatása, de nem mérhető egy szintetikus antidepresszáns hatásával.

Ha valami "gazt" lenyelsz, hatást ne várj.

Egy kivonat már tud hatni, persze függően attól, hogy minek a kivonata.

És mit vonnak ki.

Egyénk az orbáncfűnek is vannak mellékhatásai, hasonlóak a szintetikus antidepresszánsokéhoz.

Hisz mind a kettő ugyanazt csinálja.

Szerotonin, dopamin, noradrenalin visszavételgátló tulajdonságokkal rendelkezik az orbáncfű.

Visz. Iletve csak enyhe depresszió esetén javallott.

2020. febr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

5-vagyok.

A 3-asnak szólt.

2020. febr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
Érdekes. Én egy csomó helyen olvastam erről, készültek kimutatások, kutatások stb - miszerint sok esetben ugyanolyan hatékony volt az orbáncfű mint az antidepik. Na persze a gyógyszergyártóknak biztos nem érné meg ezt reklámozni.. Az egy komolyabb mellékhatás amiről tudok az a fényérzékenység nagy dózisnál. Amúgy én is iszom teában.. De persze mindenki azt csinál amit akar. Felőlem nyugodtan szedheti bárki a csodapirulákat is :)
2020. febr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit olvass utána. Mert van egy csomó mellékhatása. "Aminek nincs mellékhatása, annak hatása sincs" egy nagyon jó mondás.

Persze enyhe depresszióra a kivonat alkalmazható. De egy közepes vagy súlyos depressziónál szart sem fog érni.

2020. febr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
D-vitamin
2020. febr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

# 8


Olvasok és otthon vagyok ebben a témában.


Egy pár éves szakirodalmi meta-analízis szerint a közönséges orbáncfű kivonata ugyanolyan hatékony az enyhe és közepes depresszió kezelésére, mint az SSRI-gyógyszerek - és biztonságosabb is:


[link]


Kemény depresszió esetében tuti nem megoldás, de ott meg akkor tutibb dolog kell. Pl koka cserje rágcsálása, vagy mittudomén kokain. Mert ugye annak is hasonló a hatásmechanizmusa csak kb 10000x-es 😃


Meggyógyítani úgyse fogja egyik anyag se az embert...

2020. febr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!