Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire vagyok reménytelen?

Mennyire vagyok reménytelen?

Figyelt kérdés

Megpróbálom dióhéjban összefoglalni hogyan is állok jelen pillanatban.

18 éves fiú vagyok.

Elrontottam a középiskolát, aminek köszönhetően itt vagyok 8 általánossal, és most kezdhetek magammal valamit.

Sajnos viszont ahhoz hogy kezdjek magammal valamit nem motivál semmi.

Rengeteg rossz dolog történt az életemben, ami elszívta az összes önbecsülésem, és motivációm, emellett nem akarok egy ilyen világban létezni, ahol bármi van elnyomják az embert, s végig azért kell szopnia hogy egy kicsit is megbecsüljék.


Bocsánat ha összeszedetlen ami írtam, a lényeg annyi hogy nem akarok tovább élni, s nincs mi visszatartana.

Ebben az esetben viszont miért nem végzek magammal?

Lehet nincs igazam. Lehet csak én látok rosszul mindent, s előtte szeretnék bebizonyosodni róla hogy igazam van-e.



2020. febr. 10. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a gyakorlati részét nézzük, érettségit pl estin is le lehet tenni, én kifejezetten élveztem, heti 2 nap délután, de teljesen lazán, még tanárokkal is tegeződtünk, meg nem volt véresen komolyan véve.


Másrészt meg megnyugtatlak én is eltoltam erősen, suli otthagy, emiatt kellett az érettségi külön, volt egy célom amiért csináltam, közben jött egy betegség amiről még azt sem lehet tudni pontosan mi, így most 2 éve itthon vegetálok, így esténként meg netezek filmezek, bontom a következő sört, kb minden nap.

Örülnék neki ha végre lenne megoldás, mármint az alap problémára de nincs, viszont míg fizikailag nem akadályoz semmi addig rajtad áll hogy kezdesz magaddal v mit vagy sem.

2020. febr. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fejben nagyon, ha emiatt öngyilkos akarsz lenni. Én pl halálos beteg vagyok, most rögtön cserélnék veled.
2020. febr. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. Ha lenne rá mód, én is cserélnék veled.
2020. febr. 11. 06:25
 4/7 A kérdező kommentje:
1. A probléma meg nem azzal van hogy nem tudom hogyan tovább, hanem már nem tudom miért érné meg folytatnom.
2020. febr. 11. 06:26
 5/7 anonim válasza:
Egyáltalán nem vagy reménytelen.
2020. febr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Egyszer sokáig gondolkodtam azon, mi lehet az élet értelme, miért érdemes élnünk. Arra jutottam, hogy minden olyan pillanatért érdemes, ami jobb, mint a nem-létezés, mindenért, ami neked örömet okoz. Ez lehet akár a napsütés, egy finom étel, egy jó film, .. bármi.


Az emberek életében vannak boldogabb, és kevésbé boldog, olykor szenvedéssel teli időszakok. Ilyenkor a jövőbeni boldog pillanatainkért kell életben maradnunk. Lehet, hogy te most egy nehezebb életszakaszban vagy, de az eseted nem reménytelenebb az átlagosnál, fiatal vagy és egészséges, előtted az élet, csak rajtad múlik, hogy mit hozol ki belőle!

Gondolj bele, ha valaki megnyerné a lottót, ki utasítaná el a nyereményt? Te talán igen? Nem sokan, mert egy remek lehetőség. Viszont, ha megkérdeznéd az embereket, a legtöbben értékesebbnek tartanák az életet a lottónyereménynél. Hát persze, mert az élet maga sokkal nagyobb érték, sokkal több lehetőség! Ne hagyd ki ;).


Biztos vagyok benne, hogy a múltban is voltak örömteli pillanataid, és a jövőben is sok lesz még. Ne add fel! Az érettségi nem minden, anélkül is lehet rendes szakmája, szép élete valakinek. De ahogy az előttem szólók is leírták, még simán leteheted az érettségit is!

Azt tudom tanácsolni, hogy ne ragadj bele ebbe a szemléletbe, keresd a pozitív változásokat az életedben, tegyél értük és akkor be fognak következni előbb-utóbb! Ha anyagi lehetőségeid engedik, esetleg keress fel egy pszichológust, ők tudtommal jófejek, segítenek hasonló helyzetben lévőknek. Sok sikert! :) (Attól még, hogy te sz*r emberekkel kerültél össze, sok jófej ember is van a világban, őket keresd és vedd észre.)

2020. febr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsón elgondolkoztam, és teljes mértékben igazat adok.

Szóval köszönöm hogy leírtad nekem. :)

2020. febr. 12. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!