Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mégis hogyan lehetne így...

Mégis hogyan lehetne így normális életet élni?

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy túl sokat gondolkodom. Főképp az élet értelmén illetve célján. Arra jöttem rá, hogy igazából semmi értelme nincs. Nincs jó se rossz. Úgy gondolom minden relatív és eldöntendő illetve csak nevelés kérdése. Isten sem létezik se semmi más. Egy olyan társadalomban élünk ami beintegrálja az embereket, egy afféle előre megadott életcélt és gondolkodást vetít felé már a gyerekkortól kezdve. Suli - munka - család (szaporodás ösztöne, utódok létrehozása) - végül halál. A semmiből jövünk és a semmivel érünk véget. A kettő között pedig történnek dolgok amit a "mi életünknek" nevezünk.

Kérdem én, hogyan éljen az ember egy olyan világban "normális" életet amiről tudja, hogy értelmetlen, céltalan illetve az ember valódi énjével összeegyeztethetetlen? Ez csak egy börtön a börtönben. Az elmém a testben, a testem az értelmetlen társadalomban.



2020. febr. 12. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Te nagyon filozofikusan gondolkodsz. Ezzel csak az a baj, hogy aki így gondolkodik, mindent túl bonyolít. A legkisebb dolgot, amii igazából nagyon egyszerű, nagyon bonyolulttá teszi. Az igazság amit keresel nagyon egyszerű, ez benne a jó. Ne agyalj butaságokon, élvezd az életet, örülj a jó dolgoknak, szeresd a családodat,, barátaidat. Érezd jól magad, legyél jó ember. Ez ilyen egyszerű. Nem kell túl spilázni.
2020. febr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát a kérdező nek igaza van én is azóta

Vagyok szorongó depressziós amióta erre rájöttem hogy semmi értelme csak én kb

50 évesen de már 20-30 évesen is rájönnek

Sajnos ők is depisen élik le a+50-60 évüket?

Sztem aki ennek ellenére gond nélküli

Életet tud élni annak nagy szerencséje

Van nem véletlen nem lehet a depressziót

Szorongást panikbetegseget gyógyítani

Csak azt mondják hogy lehet

A gyógyszeripar meg a pszichológus és

A pszichiátria sötétben tapogatózik

És árulják a mérgeket meg a drága

Oradijakat valakik úgyis bedőlnek nekik

Új beteg meg úgyis lesz az meg megintcsak

Hisz és fizet évekig

Nekem ez a véleményem

Azért mindenkinek jó életet kívánok

Egy54 éves gyógyíthatatlan szorongó

Depressziós !!!!

2020. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj a normák szerint élned, próbálj meg úgy élni, ami összeegyeztethető a valódi éneddel. Ne foglalkozz vele, ha másnak ez nem tetszik és kritizál ezért, mert neki más a fontos... Ez a legtöbb, amit megtehetsz és érezd jól magad a lehetőségekhez képest.
2020. febr. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!