Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszerfüggőként (Frontin,...

Gyógyszerfüggőként (Frontin, Rivotril) lehet normális életet élni?

Figyelt kérdés
Aki szintén használ ilyen szereket, azok véleményére lennék kíváncsi elsősorban!

2019. okt. 23. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Függőként soha nem lehet normális életet élni. A nyugtatófüggés pedig végképp nem a normális élet jele. A Rivotrilról alig lehet leállni - még ha rövid időre kapod és muszájból szeded, akkor is ez a helyzet -, a Frontint közelről nem ismerem.


Egy biztos: ha csak nyugtatókat kapsz, amitől függő lettél, akkor nem kapsz mellé rendes (vagy semmiféle) pszichoterápiát, azt, ami igazán segítene. Ezek után hogyan beszélhgetsz normális életről?

2019. okt. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Normális élet az azt értem, hogy megfelelően tudok funkcionálni a mindennapokban anélkül, hogy a függőségem bármilyen problémát okozna. Pl. beveszem a gyógyszereket, amitől úgy tudok működni, mint egy "normális" ember.
2019. okt. 23. 09:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Én tudtam frontint szedtem. Az elején nehéz volt mivel húzott aludni de egy hónap után már csak bevettem es kesz, jartam meloba elvegeztem a napi feladataimat, nem volt problema. Utana meg szepen el is hagytam, magamtol, ill. a doki lejebb vitte az adagot es mondta h szep lassan el is hagyhatom, el is hagytam.
2019. okt. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. okt. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#3-as mennyit szedtél és mennyi ideig?
2019. okt. 23. 09:54
 6/13 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen mennyiséget szedsz. Meg ez egyénfüggő is szerintem
2019. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6-os egyelőre annyit, ami még nem okoz problémákat.
2019. okt. 23. 12:14
 8/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, 0.50 szedtem 6x naponta kb 1 honapig kb, folyamatosan kevesebbet.
2019. okt. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ezeknek súlyos mellékhatásaik tudnak lenni, pláne hosszú távon. Tehát lehet, hogy mentálisan jól fogsz tudni funkcionálni, viszont kialakul nálad valamilyen fizikai probléma, ami miatt mégse lehet "normális" sz életed.
2019. okt. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
(Illetve mentális mellékhatások is lehetnek, jellemzően memóriazavar, figyelemzavar. Ezek nem tűnnek súlyos dolgoknak mindaddig, mig az ember meg nem tapasztalja őket.)
2019. okt. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!