Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan vàlaszadò, akit...

Van olyan vàlaszadò, akit érint a gyògyszerfüggõség?

Figyelt kérdés

Évek òta Frontin függõ vagyok.

Kétszer voltam rehabon,mind a két alkalommal önként és sajàt elhatàrozàsbòl jelentkezve.

Az egyik rehabon 5 a màsik rehabon 10 hònapot töltöttem.

Hosszú idõ utàn megszabadultam Frontintòl.

A kezelés utàn elköltöztem.

38 évesen egyedül élek az új lakàsomban,rehabos betegként 4 òràs munkahelyem lesz 2 héten belül.

Kapok rokkantsàgi ellàtàst,amibõl egyedül okosan,de ki lehet jönni.

Végre nem vagyok a csalàdom középpontjàban.

Direkt az utolsò rehab közelébe jöttem lakni ha òriàsi gond lenne.

Úgy érzem,egy ideig jò egyedül lenni,de mivel faluban lakok tele nyugdìjassal,elmagànyosodom és kezd elõjönni az önutàlatom,òriàsi szorongàsom.

Minden rendben megvàltozott az életemben teljesen jò irànyban.

Van sajàt helyem,keresetem, lesz munkàm.

A vàrosba sokszor bemegyek sétàlni,vàsàrolni,fényképezni,de egy baràtom nincsen.

Egyetlen lehetõséget làtok,az pedig a plébània aztàn templomba jàrni,hogy ne legyek mindig egyedül.

Jövõ héten fel adok egy hìrdetést az angol tudàsombòl kifolyòlag.

Nem értem magamat,pont úgy alakult az életem ahogy elterveztem és miòta itt vagyok végre nyugalomban,nem zavar senki,nem kell alkalmazkodnom senkihez (soha nem szerettem).

Nagyon gàtlàsos és hatàrozatlan vagyok amikor emberekkel kerülök beszédben kapcsolatba.

És szedem a frontint újra,mert ha nincs bennem akkor màr rosszul vagyok.

Vàrom a bevétel idejét és baj ilyet mondani de örülök amikor bevehetem a Frontint!

Van valaki hasonlò helyzetben?

Esetleg ràlàtò szakértõ?

Olyan mintha egyedül lennék ezzel a problémàval.

Sajnàlom,hogy sokat írtam,hálás lennék a meglátásotokra,véleményetekre.


2020. febr. 16. 00:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyógyult függő vagyok. Már indulhatsz is vissza a rehabra, mert még függő vagy. Ők csak fizikailag tudnak leszedni a gyógyszerekről, a kitartás részt neked kell csinálni. Kifogás mindig lesz, " nincs társam, nincs barátom, beteg a kiskutyám", stb. Ilyen alapon minden embernek függőnek kéne lenni. Az elvonást egyszer végig kell csinálni rendesen, aztán kivárni, hogy teljesen meggyógyulj, ez 1-2 év is lehet akár. Az elvonási tüneteket ki kell bírni. Társaság hiányát meg nem nyugtatóval kell kompenzálni. Menj be a városba edzésre, szórakozni, vagy csak sétálni, és előbb utóbb találsz társaságot.
2020. febr. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is függő vagyok sajnos. Csak én rivotril.

Utolsó válaszoló hol voltál rehabon? Mennyi ideig? Ha gondolod, akkor írj privátot. Fontos lenne!

2020. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, én is az vagyok, változó intenzitással. Van, amikor hosszú ideig csak minimális mennyiséget szedtem, de most pár hete megint egyre többet (napi kb. 3 mg-ot). Épp az előbb vettem be két szem 0,5-öst, mert megint kezdtem szédelegni és ilyenkor bepánikolok (többször volt nagyon durva szédüléses megvonásom, ezért félek tőle annyira).
2020. febr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én jelenleg napi 3 szor 3 mg-szedek és mellette velaxint 200 mg-ot és lamolep 400 mg-ot.

Hát frontin nélkül nem tudok működni,vele vagyok aktív és beszédes és oldott.Ezért imádom bevenni!

Az a helyzet,hogy nekem az üzem anyagom.

Azt érzem hogy nem akarok róla leállni,a sok leállás órási kínokkal jár és ezt én már nem vállalom!

Nem tudok meglenni nélküle és már nem is akarok.

2020. febr. 16. 21:41
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem az antidepivel és lamoleppel van gond?Csak a frontin hozza azt a hatást amit egy jó antidepitől várnék.

Rengeteget próbáltam ki,pocsék az egész,nem hatnak.

Mi jöhet ez után?

2020. febr. 16. 21:44
 6/6 jdfGabrella ***** válasza:
Én itt vagyok. Jelenleg is öngyilkos akarok lenni a sok ideg meregtol amit belém tomnek.
2020. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!