Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyògyszerfüggõség miatt...

Gyògyszerfüggõség miatt rehabon leszek holnaptòl újra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos régòta küzdök ezzel a problémàval

Tavaly 10 hònapot töltöttem ott,ahol teljesen lejöttem ròla erõs kitartàssal.

4 hònapja megint szedek frontint napi 4 mg-ot,azaz miòta kijöttem.

Nagyon csalòdott vagyok,hogy újra hozzànyúltam.


Holnaptòl megint kezdõdik az elvonàs ami borzasztò.

Tönkretettem e 10 hònap munkàjàt.


Hogyan rendezzem el ezt magamban?


Sajnos én úgy érzem,a frontin nélkül nem tudok meglenni.


2020. jan. 5. 22:48
1 2
 1/12 anonim válasza:

Sok értelmeset sajnos nem fogok tudni hozzátenni, még csak gyógyszerfüggőségem sincs/volt.

Azt mondod legutóbb ahogy kijöttél, egyből vissza is szoktál. Talán most maradj tovább bent. Gondolom fizikai függőség olyankor már nincs, amikor kijössz egy ilyenről, de a lelki még ott van. Sőt, az lehet, hogy egész életedben ott lesz. Oda próbálj valami értelmes dolgot kitalálni, ami mellett kisebb lesz a csábítás. Plusz a terápiákkal ne állj le, pszichológus, vagy a gyógyszerfüggőknek is biztos van olyan, mint az alkeszoknak az AA.

Tudom, hogy nem lehet könnyű, de azért nem is hiszem, hogy lehetetlen.

Mennyi idős vagy?

Jobbulást és kitartást!

2020. jan. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Gyenge vagy!
2020. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

38 éves vagyok és én is azt gondolom,hogy ez mindig bennem lesz.

Én úgy érzem,hogy a pszichés függõség erõsebben dominàl mint a testi.

Mindig idõpontokhoz igazìtom a bevételt.

2020. jan. 5. 23:16
 4/12 A kérdező kommentje:

2/2

Sajnos a te hozzàszòlàsod helytelen!

Ez nem a gyengeségrõl szòl.

Ha mégis ìgy gondolod,ajànlom neked az ezzel kapcsolatos szakirodalmat.


Ilyen alapon te pedig olvasatlan és tàjékozatlan vagy!


Nem itt van a helyed.Lépj tovàbb!!!!

2020. jan. 5. 23:26
 5/12 anonim ***** válasza:

3 évig voltam függő. Magamtól jöttem le a nyugtatókról, nehéz volt, de túl vagyok rajta. A múlttal nem tudsz mit csinálni, most arra koncentrálj, h a jövődet ne ba...rontsd el. Ezzel a leszokok- visszaszokok-megint leszokok hozzáállással évtizedeket el lehet bohóckodni.

A fizikai elvonási tünetek 6-24 hónap alatt teljesen elmúlnak, és ebből csak az első pár hónap nagyon rossz, utána már kibírható. a sóvárgás megmarad évekig, de ha nem gondolsz rá, akkor ez sem veszélyes. Én ha nagyon vágyok a kémiai ellazulásra, vagy nagy alvásra, akkor megiszok 2 sört és kész. Persze ezt is csak ritkán, mert könnyű az egyik függőségből a másikba esni. Ha akarsz írhatsz privátot.

2020. jan. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5 vagyok. Még annyit, h én még soha nem voltam ilyen jól életemben. Szóval megéri leszokni a nehézségek ellenére is. ha kitisztulsz akkor rohamosan javulni fog a közérzeted, memóriád, gondolkodás sebessége és minősége, hangulatod, egyensúlyod, kb minden. Nekem még a látásom és a hallásom is javult, ami azért elég komoly. Függőként a nevemet alig bírtam leírni, azóta meg regényeket írok, és angol nyelvvizsgára készülök. A spanyol és az olasz már meg van. Szóval ilyesmi változásra számíts.
2020. jan. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10 évig voltam függő,magamtól lejöttem.10 napig nem szedtem,mert egy vizsgára készültem.Utána egy-két évig még hébe-hóba voltak időszakok,amikor szedtem pár napig,majd lassan csak akkor szedtem,ha valóban nagyon ideges voltam,de kb 4 éve egy szemet sem vettem be.Ne arra fókuszàlj,hogy függő vagy és le kell szoknod.Foglald le a gondolataidat valami hasznossal.Nem tetted tönkre a 10 hónap munkáját.Ez egy tanulási folyamat.Ha megint megcsinálod és megint visszaesel,akkor is egyre könnyebben fogod otthagyni
2020. jan. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hogy érted,hogy akkor is egyre könnyebben fogom otthagyni?
2020. jan. 6. 12:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ez kicsit olyan mint a cigi.Elsőre a legnehezebb.Ha visszaszoksz,másodszorra könnyebben otthagyod,mert nem olyan ismeretlen .Youtubon van egy csávó,a függőknek segít leszokni,azt hiszem valamilyen Dénes...Én amikor néztem,jelentôsen lecsökkentettem az alkoholt is.Ha megtalálom elküldöm.Csak hallgatni kell.
2020. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megtaláltam,Dudits Dénes.
2020. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!