Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erre mit ajánlanátok? (OCD)

Erre mit ajánlanátok? (OCD)

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül a mentális egészség témához tartozik, mégis ide kell, hogy írjam, mert itt talán lesznek érintettek, akik magyarázkodás nélkül megértik, hogy miért mosom a kényszerecselekvésből fakadóan sebesre a kezemet, és miért nem teljes értékű opció az, hogy oldjam zneg azzal, hogy kevesebbet mosok kezet.

Télen alapvetően is szárazabb a kezemen a bőr, de az állandó kézmosás rengeteget ront a helyzeten, és a kézfejem tele van apró repedésekkel, és borzalmasan fáj.

Valak, akinek az ismerős tudna valamilyen viszonylag rövid időn belül ható krémet vagy készítményt ajánlani?

A-vitaminos krémmel és Neogranormonnal kentem, hosszú távon használtak egy keveset, de sajnos a krém sem marad meg sokáig a kezemen, mert azt is hamar lemosom, ha nem kell semmihez sem hozzáérnem, ami a kényszereket ingerelheti, akkor 1-másfél órát kibírok kézmosás nélkül, de ez nehezen kivitelezhető a mindennapok során.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. febr. 16. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is kényszeres vagyok és ugyanez a problémám.Nekem a Bübchen babakrém jól bevált.Cinkeset vegyél lehetőleg, de a cink nélküli is hatásos.Ráhúzom a gumikesztyűt a bekent kezemre és így tovább maradok ingermentes állapotban és kevesebbet kell kezet mosnom.
2020. febr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem ez volt a fő kérdés, de 17 és 24 éves korom között elég komoly OCD-s voltam, mondjuk a tisztaságról szóló rész pont elkerült, de volt helyette rengeteg más ami az őrület határára kergetett.


Igazából rengeteget olvastam a témában, és több helyen találkoztam vele, hogy az OCD a fiatal felnőtt korban van leginkább jelen, és ezután kétesélyes, elmúlik vagy sem. Én azt mondom 99,9%-ban tünetmentes vagyok pár éve már, viszont addig is míg tartott próbáltam azt a taktikát alkalmazni, hogy mikor érkezett valami kényszer, akkor csak úgy tettem mintha megtennék. Például egyek 4 falat ételt, akkor egy pillanatra az adott ételhez értem és a számhoz, kész, lezajlott. De sok mással is csak úgy csináltam mintha, és valahogy az agyam okézta a dolgot.


A másik része pedig, hogy próbáltam az egészet önmaga ellen fordítani. Példáúl volt nem egy dolog amit minden nap csináltam, rituálék, miegymás, volt hogy amikor csak eszembe jutott, és egyszerűen nem volt nyugtom. Erre találtam ki azt, hogy létrehoztam magamnak szabályokat, például, hogy reggel és este csak x és y időpont között szabad ezt, és amúgy tilos. Ez is egész jól bevált, igaz, mikor eljött az idő mindig volt a szorongás is, de volt, hogy itt is alkalmaztam az első, mintha megtenném módszert.

2020. febr. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kedves utolsó, egész jól megterápiáztad magad. Gratulálok hozzá! Kedves kérdező: a CeraVe krémek jók.
2020. márc. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!