Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pajzsmirigy gondok es panik?

Pajzsmirigy gondok es panik?

Figyelt kérdés

Enyhe foku autoimmun gyulladas van a pajzsmirigyemben. 2 eve lettem panikbeteg, arra idovel kaptam minimalis adag gyogyszert, jobb valamivel, de vannak rosszabb napok. Foleg menzesz kozeledtevel vagy frontnal. Minden evben megyek kontroll vervetelre a pajzsmirigyem miatt. 10 eve diagnosztizaltak, de erre nem kaptam gyogyszert, mert jok az ertekeim. Par hete voltam ismet, most is minden ertekem referencia hataron belul van, egyedul az antiTPO ami magas. Lehet megis osszefugges a panik es a pajzsmirigy kozott? Akinek ilyen tunete van a pajzsmirigye miatt, mivel javit a helyzeten? Vitaminok, sport?

22/L


2020. febr. 18. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Szoros összefüggés van! Sok pm. alulműködőt kezelnek depresszióval.

A magas aTPO azt jelenti autoimmun pm. gyulladásod van, ami teljesen kiszámíthatatlan lehetsz jól és nagyon rosszul is.

A labor meg csak egy dolog, ha pánik tüneteid vannak. Ráadásul nem elég csak a T3, T4, aTPO, TSH.

Ezen nem segít csak a vitamin és a mozgás.

Csatlakozz az FB pajzsmirigy betegek közössége zárt csoporthoz, ott mindent megtudsz.

2020. febr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy sok pm beteget félrediagnosztizálnak pánikbetegséggel.

Keress egy jó endokrinológust, akihez a fent említett laboreredményekkel menj.

2020. febr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Evek ota egy dokihoz jarok, o antiTPO-t nem is nez az eves kontrollokon. Mindenre azt mondja, hogy ez jo, nem kell gyogyszer, nem kell ezzel foglalkozni. Nem erzem tul alaposnak. Most maganban mentem el vervetelre, kivalasztottuk ott helyben, hogy milyen ertekeket nezzenek ami ilyen esetekben kell es ugy kaptam kezhez az eredmenyt.
2020. febr. 18. 08:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem amikor GAD-om volt, akkor túlműködött enyhén a pajzsmirigyem. A mentális problémából mikor meggyógyultam, ez a túlműködés is helyre jött. Ezért gondolom, hogy összefügg.
2020. febr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!