Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbeteg lennék?

Kényszerbeteg lennék?

Figyelt kérdés

Nem tudom mikor és mivel kezdődött, de amit észrevettem: többször csinálom meg ugyanazt, pl. elmosogatok, és pár óra múlva újra elmosogattam ugyanazt, mert azt gondoltam, talán nem elég tiszta. Számolok: a mosószert is kimérem, csak kerek számú mennyiséget öntok a gépbe, pl 10 ml. Nem lehet 11 vagy 9...

Dolgokat katonas sorrendbem helyezem el, hajtogatasnal pl ruhat, törölközőt stb vonalzó egyenesen helyezem el a szekrenyben. Teljesen kiborulok, ha nem tudom ezeket igy csinalni. Tehát sírok mert feszült leszek h nem tökéletesek a dolgok körülöttem. Nagyon nehezen viselem, hétköznapi tevékenységek 3szor annyi időbe telnek mint régen, mert mindent többször csinálok.

Mit tehetnék, h ne legyek ilyen feszült?


30 éves nő vagyok.


2020. febr. 19. 08:37
 1/1 Skorpió87 ***** válasza:

Hát igen!


Egyébként sem mehetnek a dolgok tökéletesen a világban. Vannak ezeknél fontosabb dolgok is, csak felőrlik az idegzetet, ráadásul a környezeted sem fogja ezt elfogadni.


Kezeld lazábban!

2020. febr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!