Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Obszesszív-kompulzív zavarom...

Obszesszív-kompulzív zavarom van? Kényszerbeteg lennék?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és egy ideje (pár hónapja) elég ijesztő gondolataim vannak. Csak úgy a semmiből az agyamba villannak. Pl. sétálok valakivel vagy csak úgy beszélgeünk akármi és hirtelen az eszembe villan hogy "Mi lenne ha megütném?" vagy ha az úttest felől megy "Mi lenne ha lelökném" meg ha látok valami éles tárgyat és valaki van velem gyakran villannak be olyan gondolatok hogy "Mi lenne ha én most gyilkolnék". Nagyon ijesztő... Persze egy percig se gondolkodom el komolyan ezeken hogy megtehetném a való életben... De elég rémisztő az is hogy vannak ilyen gondolataim... Anyukámnak elmondhatnám elég jó kapcsolatban vagyunk de félek hogy reagálna :/ nagyin megijedne? Vagy ellenkezőleg nem venne elég komolyan? Vagy előbb a pszichológusommal kéne beszéljek erről? (Járok pszichológushog hipochondriás vagyok...). Neki elmesélhetem ezt? Úgyértem ha nem ezzel hanem más próblémával járok hozzá (a betegsékegtől való félelmem) attól még beszélhetek neki erről? Vagy neki ne is csak anyumnak? Segítsetek. Ti mit tennétek? Vagy talán ez nem is olyan komoly? Szólnom csak kéne valakinek... Ti mit tennétek?
2015. jún. 20. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne ezt megemlíteni a pszichológusnak! Ő tudni fogja, mit kell tenni. Ez lehet kényszerbetegség, de egyáltalán nem biztos.
2015. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) még jöhetnek válaszok hétfőn megyek pszichológushoz...
2015. jún. 20. 21:57
 3/6 anonim válasza:
én 45 éven nő vagyok és nekem is vannak ilyen gonolataim...a saját gyerekeim és szeretteim kapcsán is...de nem gondolnám egy percig sem hogy beteg lennék. Ez az agy műve szerintem..van és mindenfélét produkál...ez is lehet hogy a hipohonria nálad..említsd meg a pszichológusnak...mit gondol erről..
2015. júl. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megkérdem :) az biztos hogy semmi köze a hipochondriámhoz. Viszont jelentheti azt hogy "beteg vagyok" (meg a te esetedben is) mert normális esetben nem kéne legyenek ilyen gondolataink.
2015. júl. 14. 21:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Későn látom a kérdést. Megkérdezted a dolgot? Ilyet én is gondoltam már, de csak poénból, ez nem kényszerbetegség, semmi köze a kényszerekhez. Én kényszerbeteg vagyok, és az nem ilyen. Mit mondott a pszichológusod? Érdekelne.

2015. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a hipochondria már hasonlít a kényszeres kézmosáshoz pl., bár annak nem feltétlenül a tisztasághoz van köze. Egy kényszerbeteg nem biztos, hogy azért most kezet 8x, hogy tiszta legyen, hanem mert beidegződése a szám.
2015. aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!