Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérem válaszoljon valaki?...

Kérem válaszoljon valaki? Kényszerbeteg lennék?

Figyelt kérdés
Pl. sokszor vannak rémálmaim arról hogy ha a telefonomra teszek rá valami alkalmazást az vírusos, és tönkremegy a telefonom, vagy félek filmet letölteni is a számítógépemre, mert félek hogy valami vírust összeszedek. Alvás előtt is sokszor megnézem hogy a telefonomon és a számítógépemen minden rendben van-e.
2015. okt. 5. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, úgy tűnik. Ha zavaró akkor beszélj egy pszichológussal vagy ilyesmi.
2015. okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még a családomnak se beszéltem erről, nagyon gáznak érzem ezt.
2015. okt. 5. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichiáterhez majd Ő diagnosztizál!
2015. okt. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez csak nagyobb és túlzott elővigyázatosság ...pl. én sem töltök le semmit, mert már a gépem is régi és nem értek az ilyesmihez, sem a virtuális vírusokhoz, viszont tudatosítsd, hogy ritkán fordul elő az ilyesmi, vagy ha beszélsz egy ügyes programozóval, akkor szerintem megtud nyugtatni, és pár tippet is ad. A kényszerbetegség kicsit más, valóban vannak ilyen kényszerképzetekkel teli átfedések ezen a rendellenesség belül, de ők tudják, hogy lehetetlen, mégis eszükbe jut a gondolat, és félnek tőle... A kényszerbetegség lehet félelem a haláltól, rengeteg babona (ha nem nyúlok hatszor a zoknimhoz, akkor holnap reggelre elrabolnak a földönkívüliek, vagy belém száll az ördög és gonosz leszek...stb) szorongás, pánikbetegség fedi át többnyire, vagy abból indul ki.
2015. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!