Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes elvégezni egy egyeteme...

Érdemes elvégezni egy egyetemet kb 30 évesen? Lelki oldalát tekintve: lelki egészség, életvezetés.

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, párkapcsolatra esély se lenne közben.

A testi egészségemre való odafigyelésre se (pedig nagyon rám férne).

A hobbijaimra se.

A karrierhez esetleg jól jön, de nem feltétlen kell. Nem is feltétlen akarok karriert és ha mégis szülnék (amit én 30 felett későinek tartok), úgyse megyek vissza dolgozni pár évig.


Az a baj, hogy az estit már elkezdtem, mert akkor nem láttam jobb megoldást...


2020. febr. 21. 23:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Hát könyörgök: akarod vagy nem? Mi szól mellette? Az ellenérveid hamisak. Nyilvánvaló, hogy egyetemistáknak is van magánéletük, párkapcsolatuk, sőt, nem is betegszenek bele.
2020. febr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Heti 43 óra munka és majdnem 15 óra egyetem + a tanulás mellett nekem nincs elegendő magánéletem, sőt, vannak hetek, amikor semmi.


Már most nem vagyok egészséges, 3-4 év nem sportolás, kevés alvás és stressz nem segítene ezen.

2020. febr. 21. 23:44
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Belebetegszenek sokan. Csak nem tudsz róla, mert nem vagy orvos és nem eröltetted meg magad még tanulás közben.
2020. febr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%

Akkor nem akarsz egyetemre menni. Mi a kérdés?

Mellesleg mért 43 órás nálatok a munkahét?

2020. febr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Flagstaff ***** válasza:
67%
Életvezetésből szeretnél diplomázni, de a saját életedet a jelek szerint nem vezeted túl jól. Adj egy kis időt ennek a dolognak szerintem, várj egy évet, pihenj rá. Tanulni sose késő.
2020. febr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem fér bele 43 órás munkahét lehet 30 vagy 20 órában is dolgozni.

Vannak tanulmányi szerződések is. Vannak lehetőségek, hogy támogassa az egyetem végzését a munkahely.


Ezt realizáltad már?

2020. febr. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem életvezetésből diplomáznék, de a kérdés maga életvezetési, nem karrier, ezért ez a kategória. Ezt jeleztem ezzel a szóval.

Nem tudom, hogy lelki és testi egészséget veszélyettetve megéri-e befejezni.


Akkor nem 43 óra, hanem mondjuk 44. Per pillanat rugalmas munkaidőben dolgozom, de az ebédidőt nyilván itt se fizetik, mint sehol máshol sem.


Igen nehéz 6 órás munkát találni ebben a szakmában (mert az OKJ-m már meglett), plusz pont a 2 suli, de főleg az egyetem miatt sokat voltam munkanélküli.

Utána egyéni vállalkozóként foglalkoztattak (mint most is amúgy máshol), csak a főnököm hibájából kevés munkaórám volt, ezért az adó, a könyvelési díj befizetése után 2 000 forint lett a különbözet.

Tehát ha talánék is 6 órás állást szakmában, fizeted te a szakadt pólók helyett az újat, stb?


Ha halasztok, akkor tuti nem megyek vissza és nem fejezem be.


Egyébként én úgy tudom, nagyon sokan betegednek bele az egyetembe, nappalin is.


Én alapból beteg vagyok, köhögés, szív, fül, gyenge izomzat, reflux. Erre a rohanó élet, stressz, mozgáshiány vészesen rátenne egy lapáttal.

2020. febr. 22. 08:27
 8/20 A kérdező kommentje:

Nagyon kellene a segítség S.O.S. nagyon kellene beszélgetnem valakivel erről a témáról.


Tetszik az egyetem, de nem látom előrébb magam tőle x év múlva.



Elméletileg heti 15 órát kellene bent lennem + 43-45 óra munka + heti 56 óra alvás + a hétről-hétre tanulás, kis zh-k, beadandók, a nehéz matekokon átrágni magam (analízisen azt se tudtam, mit csinálunk...).

Emellett sportolni kellene, legyen idő pihenni, gondolkozni, punnyadni, barátok, rokonok. A hobbijaimra már nem is marad, pedig lenne a fotózás, a rajzolás.


Rohanni nem vagyok hajlandó.

Tehát ha valami azért marad ki, mert a főétkezésre igenis időt szántam vagy mert nem csukattam magam oda a 2 percenként járó villamossal - az a dolog így járt.

2020. febr. 22. 09:38
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod, akkor ne csináld! Az csinálja, aki bírja. Még mindig nem látom a mellette érveket. Az meglehetősen vérszegény érv, hogy "tetszik az egyetem". Lehet, hogy rossz szakot választottál.
2020. febr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

27 évesen az ember nem azért megy egyetemre, mert "tovább kell tanulni", hanem mert át akarja képezni magát és úgy látja, ehhez az egyetem kell(het).

Esetleg előléptetést akar vagy mit tudom én.


Tehát a rossz szakot választottál nem játszik már szerintem ebben az életkorban.



A jelenlegi munkahelyemre azért vettek fel, mert tetszett nekik a "motiváltságom", hogy én esti egyetemre járok.

Nem feltétlen lesz hosszú életű ez a munka (ennek vannak előjelei is) és fél - 1 év tapasztalattal lehet nem találok másikat, pláne ha jön a recesszió.


Az, hogy tetszik az egyetem, nem látom be, miért ne lenne érv..


Tehát ezek a mellette érvek.


Kb 40-45 óra egy héten, amikor nem alszom, utazom, dolgozom, sulizok.


Ennek fele el is fog menni tanulásra.


Tehát heti 20 marad evésre, házimunkára, sportra, pihenésre, barátokra, családra.


Nevetségesen kevés.


Most hétvégén tanulás, a lakásban lesz egy kis dolgunk, kis házimunka, kis sport és ennyi.

2020. febr. 22. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!