Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mániás epizódban ti is ezt...

Mániás epizódban ti is ezt érzitek?

Figyelt kérdés

Még nem biztos a diagnózis, viszont leírom, mit tapasztaltam.

Az érzés, hogy bármit megtehetek, hirtelen karizmatikus leszek, és domináns, nem arról van szó, hogy lenéznék bárkit is, hanem úgy érzem, hogy bármit megtehetnék vele. Mindig ott van az az érzés a háttérben, hogy “miért ne?” Öljük meg? Miért ne? De ezt nem én gondolom, pontosabban nincsenek ilyen gondolataim normál állapotban, és ez nagyon félelmetes. Amióta járok terápiára (borderline) azóta átmegy egy szűrőrendszeren mindez.

Igazából ebben a “miért ne” érzésben van valamiféle hidegvérűség, ami miatt felvetődött nálam a szociopátia, de sokszor összefüggésben van azzal is, hogy veszélybe sodorhatom magam és masokat is, mintha elveszíteném a realitással a kapcsolatot- egyszer élünk elven.

Volt egy nagyon depresszív fázisom, amikor minden frusztrált, le voltam lassulva, nem ment a beszéd sem, holott amikor mániás vagyok (feltéve ha az vagyok), akkor pörgök, nem alszok, nyugtalan vagyok, nem takarítok, téveszméim vannak. De sokszor mintha kevert fázis lenne.

A lényeg, hogy tudom magam kontrollálni most már, és remélem hogy mindez a borderline volt, és kezelni tudom, igyekszek normális életmódot élni. Egyébként nem látni meg rajtam, hogy bármi bajom lenne, sőt.

Viszont még mindig tapasztalok fura fázisokat, mondjuk hypomániát, amikor nem alszok, pörgök, mindenben benne vagyok, “buli van”, utána meg nem megyek egy hétig sehová, mert pánikrohamom van és szorongok.


Mit gondoltok?


2020. febr. 25. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én kettes típusú bipoláris affektív zavaros vagyok. Mániás szakaszban én mindenkit szeretek, minden csodálatos, szuper, én vagyok a világ császárnője, rohangálok, iszonyat mód felgyorsul a beszédem, és hülyeségeket beszélek össze vissza. Nagy tervek, kevés alvás, rengeteg energia. Szárnyalok, aztán mélyrepülés. Szóval ez embere válogatja ki hogyan éli ezt meg, De a te esetedben, súlyos mániás epizódról beszélhetünk, amikor már másokat is veszélyeztető magatartás jelentkezik. Ilyenkor szoktak lítiumot felírni. Nekem is akartak, de nem engedelyeztem. Így hangulat stabilizátort szedek, sertralin sandozt, Szóval ja előfordulhat akár,i
2020. febr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi a pontos, az orvos által megadott, hivatalos diganózisod?
2020. febr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, jelenleg ezt érzem, hogy politikus leszek, pörgök, ilyesmi.

De nemlehet hogy ezek a tünetek lehetnek más problémának a forrásai is? Pl antiszociális személyisegzavar?

2020. febr. 25. 09:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok hivatalos diagnózist, mert nem mondta.
2020. febr. 25. 09:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Hogy hogy azt érzed hogy politikus leszel? Úgy érzed jelenleg, hogy még az sem jelentene kíhívást most számodra?
2020. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát csak úgy értem, befolyásolok, élvezem, hogy domináns lehetek. De sokszor van az is, amit te írtál, hogy karizmatikus vagyok.


Amúgy elvileg borderline, de nem tudom, mert se nem félek az elhagyástól, és az egyedülléttől sem.

2020. febr. 25. 10:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi alapján kaptad a borderline diagnózist? Mik a fő tünetek a hangulatingadozás mellett?

Nekem nem nagyon tűnik annak (én az vagyok), talán tényleg inkábbb bipoláris, és mellette valami más személyiségzavar. De kérdezd meg az orvosodat mindenképp. Férfi vagy egyébként?

Mennyire van traumatizált múltad,illetve mikor kezdődtek a tünetek?

2021. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem gondolom magam borderline-nak.
2021. jan. 26. 22:10
 9/10 A kérdező kommentje:
Hopp, lemaradt a komment többi része. Szóval, nő vagyok, átlagos életet élek... évekig jártam pszichiáterhez, de egy szélhámos volt. Azóta kerestem új pszichológust, és nála is felmerült a bipoláris gyanúja.
2021. jan. 26. 22:12
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló vagyok. A tüneteid leírása alapján nekem is ez leginkább bipolárisnak tűnik. Viszont akkor nem lesz elég a pszichológus valószínűleg :(

Ha van más személyiségzavarod, nem borderline, abban viszont segíthet.

Szedtél valamikor gyógyszereket? Mert írtad, hogy évekig jártál pszichiáterhez. Ha igen, miket?

2021. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!