Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 év után nagyon nehéz abba...

3 év után nagyon nehéz abba hagyni a Rivotrilt?

Figyelt kérdés
Nagyon erős szorongásra, pánikra és alvászavarra írták fel. (1x 0,5 mg) De úgy érzem,hogy már abba tudnám hagyni, vagyis nagyon szeretném. Nem akarok gyógyszereken élni. Csak nagyon félek az elvonási tünetektől. Meg fogom majd beszélni az orvosommal ezt, csak előtte érdeklődni akartam, hogy mennyire nehéz a leszokás és ilyen hosszú idő után egyáltalán el lehet- e hagyni?.
2020. febr. 25. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
10 év után hagytam abba pszichológus segítségével kb fél év alatt. Semmilyen elvonási tünetem nem volt :) Bár az utolsó években én már csak negyedet szedtem 0,5-ból, de annyira ráfüggtem,hogy ezt a keveset már nem tudtam egyedül abbahagyni. (kezdő adagom 3*0,5 volt)
2020. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0,5 mg nem sok naponta egyszer. Bár nem tudom, hogy a 3 év mennyire számít. Inkább nem írom le, hogy engem hány milligramról szoktattak le kórházi bentfekvés mellett elég drasztikus mértékben csökkentve. Velem elszállt a ló sajnos. Majdnem egy évembe telt, mire a minimálisra csökkentettem. 3 hétig voltam kórházban. Utána egyedül küzdöttem saját magammal. De sikerült. 0,5 tényleg nem vészes. Szerintem egyedül is meg tudod oldani. Először törd ketté, vedd be úgy, csak felet 3 napig. Ha nem érzed az elvonási tünetet, akkor 3 nap után már csak negyedet. De ha rosszul vagy (mert mindenkire másképp hat ez a gyógyszer), akkor tényleg pszichiáter. Jobban értenek hozzá, nem szeretnélek hülyeségre rábeszélni. De egy próbát megér, ha úgy érzed, nincs szükséged már rá.
2020. febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj már egy kicsit!

Tényleg figyelj, de most komolyan, igen, azt is tedd le!

Na üres a kezed?

Nem, mert a kezedben a telefonod. Szóval.

Hagyd ezeket a maszlagokat és menj el kirándulni vagy nézd meg ezt a filmet


[link]

2020. febr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!