Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy gyerekkoromba...

Lehetséges, hogy gyerekkoromban senki nem vette észre, ha ADHD-s vagyok?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromból nem igazán emlékszem semmilyen jellemző tünetre, de néhány éve az ADHD nagyon sok tünetét produkálom, és egyre rosszabb. Leginkább a figyelemzavaros része jellemző rám, hiperaktív nem vagyok. Bár nem voltam nagyon jó gyerek, nagy gondok nem voltak a magatartásommal és jól tanultam.
2020. febr. 29. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem adhd lesz. Egyebkent is ez az adhd egy eleg felkapott dolog. Egyszer engem is elrangattak ilyen tesztre a csaladterapian, mert biztos ezert nem birtak velem. Az eredment szerint semmi bajom se volt, csak bantalmazo csaladban eltem. Persze a te eseted lehet mas
2020. febr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges! Az ADHD tünetei egy spektrumin helyezkednek el, aminek két vége az AD és a HD tünetek, ennek MENTÉN helyezkedik el valahol az ADHD személy, tehát előfordul, hogy több figyelem tünet van, mint hiperaktivitás.

Amennyiben a tünetek erősek és jelentősen megnehezitik a mindennapokat, érdemes adhd specifikus vizsgalatra menni, ahol kiderítik mi is áll a figyelemzavaros tünetek hátterében (az is lehet nyilván, hogy valami más oka van, ezért kell szakember).

2020. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!