Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális, hogy vágyom...

Az normális, hogy vágyom arra, hogy szomorú legyek?

Figyelt kérdés

Sokszor jár azon az eszem, hogy sokkal jobb lenne, ha nem lennének barátaim, ha elvesztenék számomra fontos dolgokat/személyeket, ha nem tudnék soha többet nevetni és a szomorúságot tudnám csak érezni. Sokszor direkt beleképzelem magam ilyen helyzetekbe, hogy szomorú legyek tőle. Azon is sokat gondolkozom, milyen lenne ha el tudnám nyomni az érzéseimet és semmit sem éreznék.

Ez normális?



2020. márc. 3. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Na most akkor szomorú akarsz lenni, vagy semmit nem akarsz érezni?
2020. márc. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szomorú akarok lenni, csak azon is gondolkoztam már, hogy milyen lenne.
2020. márc. 3. 16:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én tippem, magamból kiindulva, meg amit beszélgettem a terapeutámmal: van valami problémád, mentálisan, érzelmileg stb. De van annyira jó a háttered, hogy úgy érzed, hogy nem szabadna, hogy legyen problémád. Mert nem érdemled meg, mert jó a helyzeted, és ezért mi is a bajod? És ezért azt kívánod magadnak, hogy bárcsak rosszabb lenne, hogy "lehessen okod" rosszul érezni magad.


Lehet, hogy nem illik rád. De minden esetre, ha van rá lehetőséged menj el pszihóhoz.

2020. márc. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi a kürve???

Nem ez nem normális.

Enerváltnak lenni és nem találni a kiutat, halálfélelemben élni akarni, az normális.


Hogy boldog vagy, de szomorú AKARSZ lenni. Az rohadtul nem normális.

Nem biztos, hogy ez mély lelki probléma, lehet, hogy csak tini vagy és sarkos. Viszont ha nem tudod kiverni ezeket a gondolatokat a fejedből akkor mindenképpen nézz utána a dolognak.

2020. márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ez lehet amiatt, hogy nincs meg az egyensúly. Vannak olyan emberek valóban, akiknek minden sikerül, mindene megvan és mégis keresik az alkalmat arra, hogy rosszul érezzék magukat néha, és tesznek is érte, ez egy emberi tulajdonság, nem feltétlenül pszichológiai eset.

Alapvetően azt gondolnánk, hogy nem normális, pedig nincs benne semmi rossz, ha ez nem hosszútávú, persze kivéve, ha valakinek valóban lelki vagy fizikai betegség okozza.

2020. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most kivalo alkalmad nyilt a szomorkodasra. Kicsit nezz ki magadbol, es lesz okod kiborulni az elkovetkezokben.
2020. ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez a vírushelyzet valahogy nem tud elszomorítani. De mostanában elég kevés dolog tud. Olyan helyzetekben, ahol eddig szomorú voltam most dühös leszek.
2020. ápr. 8. 16:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Keresd fel önmagadban azt a dolgot/dolgokat, eseményt amitől kialakulhatott ez.


Kezdj el önismeretet tanulni s magaddal szembe nézni.


Az ilyen esetek zöménél könnyen vissza vezethető a gyökeres problémára, ha igazán időt szán magára az ember.


Mindenre ott a válasz, csak tudni kell alkalmazni az agyunkat és működését.


"Minden fejben dől el"

Ez teljesen így van.


Mostanra elég magas szintre emeltem magam önismeretben s ennek sok szemszögből eredménye is van.

Már csak 2 apró dologra keresem a választ, amire félig-meddig találtam, de még hiányzik valami, ami kiadja a teljes képet.


Az önismeret mindennek forrása, saját boldogságunk, céljaink, karrier...stb


Sokkal gyorsabban s jó irányba haladok, ahogy egyre jobban átgondoltam önmagamat.


6éve kezdtem.

Első 2 azzal ment el ezen téren, hogy elmélkedtem, figyeltem, elemeztem.

A 3. év volt a drasztikus változás 180° pozitív irányba.


Sokan azt hitték kicseréltek.


Majd karrierben ugrottam hatalmasat.


Próbáld meg magad helyre pofozni.


Tedd fel a kérdést magadnak:

Miért lenne jobb, ha nem lennének "ők"?


(Nekem ami beugrott erről: introvertált emberként nem szeretem ha sok olyan program van, ahol emberekkel kell érintkeznem, beszélgetni stb.)


22éves koromban leszelektáltam a "barátokat", az a 4 ember maradt, akik el tudják fogadni, hogy nemet mondok őszinte indokot kimondva.

S tőlük is alap, hogy nem kell kifogás/kegyes hazugság, ha nem aktuális a tali.


Akkor családnak megmondtam semmilyen ünnepet nem tartok, nem veszek részt.

Okok: nem bírom tömeget (nagy a család), jópofizni többet nem fogok, s akit akarok azt majd felköszöntök én magam (pl mamám , mert imádom).

Nomeg az ajándékozás... Sokaknál elfajult.

A másik őszinte véleményem, hogy olyan dolgokat felesleges adni/venni, ami sokunkak csak porfogó/kuka, mert nem hozzá illik, aki megveszi annak potya kiadás.


S volt olyan családágunk, akik elvárták a drága ajándékot, de fordítva spúrok voltak.

Rosszindulatúak...alapon...


Voltak, akik nagyképűek voltak a kb semmire 😅

Csak színjáték az életük.


Stb


Nah az ilyenek miatt kiiktattam magam az ünnepekből.


Sokan nem viselték el mindazt amit őszintén kimondtam és búcsuztam.

Nem vagyok hajlandó maszkot viselni.


Viszont kérdésem:


Maga a szomorú érzésre vagy az egyedül létre vágysz?


Ha az érzésre, akkor az emlékeztet arra a pszcihés esetre, amikor pl valakinek nem jó a nyugodt élet, rendes pár mellett s inkább olyan kapcsolatot keres továbbiakban ahol újra megélheti a bántalmazó kapcsolatot.


Nah ezt pl én sose akartam megérteni, kifejezetten szeretem a harmonikusabb dolgokat.


Pl amióta őszintén szebben tálalva mondom a folgokat az embereknek vannak akik jobban megkedvelnek elsőre, akiknek meg fáj azoknál általában a háttérben gondok voltak/vannak.


Pl unokatesóm a fent említett kapcsolatba esett vissza. + Kényszerhazudozó(De az anyja se volt százas)


Velük anyám is megszakította a kapcsolatot, ami érthető.

2020. ápr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!