Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agressziv kenyszergondolat,...

Agressziv kenyszergondolat, ellenorzesi kenyszer, eskudesi kenyszer?

Figyelt kérdés

Tesomnak eros OCD-je van, mivel megszokta az antidepresszanst.

Tobbszor megeskudott a csaladtagjaira, hogy, pl, ha megmeri nezni az ajtót, h be van-e zarva mégegyszer, vagy a gázt,h le van-e zarva vagy, h megvannak az iratai, akkor haljanak meg a csaladtagjai ebben abban, mindig ugy eskudott ezekre, h 8 oran at nem nezheti meg, Azt hitte, ha ezt így kimondja halkan akkor

koordaban tudja tartani, hogy ne nezze meg a dolgokat, de nem sikerult neki, megszegte.Most eros buntudata van, es sír, elmondta a pszihiaternek is megbanta, h igy kimondta fel even at.

Ő nem kívant ilyet, imadja a csaladjat, de nem bírta koordaban tartani, h ne szegje meg, mert eros szorongast erzett olykor.

Egesz nap sír a buntudat miatt.

Megakar halni is.

Szerintetek az ilyen beteg rossz ember?

Mert ő utálja magat emiatt, buntudata van.

Valaki segitsen.



2020. márc. 3. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is elég keményen OCD-s vagyok vagy inkább voltam. Először is, nem rossz szándékból mondta azt amit mondott. Csupán ez tűnt neki a legracionálisabb megoldásnak akkor. Én is mondtam sok mindent, de ezt senki nem vette komolyan, mert tudták hogy csak a betegség mondatja velem. Én is állandóan szorongtam, szörnyű bűntudatom volt emiatt, utáltam magam, rossz embernek éreztem magam. De az a legfontosabb, hogy mindig biztosítsák arról, hogy nem az. Sokat számít. Nagyon sokat. Ahogy nem mondanád egy cukorbetegre mert beteg hogy rossz ember, ugyanúgy ő sem az. És ezt fontos éreztetni is vele. Ha antidepi mellett sem javul akkor a gyógyszer nem jó, és nem azért mert hozzá szokott, újat kellene íratni. Remélem tudtam segíteni!
2020. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom, megmondom neki.

Aranyos vagy.

Probalunk neki segíteni.

Sikerul csak ido kell hozzá.

Aceton szagot is erez.

2020. márc. 3. 21:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi lett vele azóta?
2023. szept. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!