Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire lenne szükségem pszicholó...

Mire lenne szükségem pszichológusra vagy pszichiáterre?

Figyelt kérdés
Nincsenek barátaim, ha valaki megis elhiv valahova azt érzem nincs kedvem menni fáradt vagyok,nincs kedvem,kimozdulni közben meg legbelül megis azon gondolkozom,hogy unatkozom rossz érzéseim vannak. Van egy párkapcsolatom ha jol müködne akkor azt gonsolom hogy nem is lenne szükségem barátokra de nem müködik jól. És legbelül tudom,hogy nem akarok így élni de egyszerűen félek elhagyni mert akkor teljessen egyedul maradok es nem tudom elkepzelni sem hogyan kezdenek neki utánna baratokat keresni vagy új párt. Nem szertek emberekkel beszélni. Nem merek ételt rendelni magamnak telefonon.Mikor sétalok állandón azonngondolkozok ,hogy furán megyek és ahogy ezen gondolkozom furának is érzem föleg ha valaki jön mögöttem es annyira probálok "normálissan" menni ,hogy mire haza érek nagyon fáj a vádlim néha úgy érzem nem tudok még egy lépést tenni . Ezek szorongások ? Vagy depresszio ? Leginkább Vácon érdekelne hogy kihez forduljak de minden tanacs nagy segítség lenne ,hogy hogyan induljak el kit keressek. 22/L

2020. márc. 5. 01:44
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Pszichológust keress, a leírtakkal kapcsolatban nagyon jól tud segíteni. A fáradtság, vádli görcsölése vitamin- vagy ásványianyag hiányra is utalhat.
2020. márc. 5. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először mindenképp pszichológus! Ő beszédterápiával tud segíteni, ha Ő kevés hozzád, vagy megrekedtek egy ponton, akkor tovább küld pszichiáterhez, aki pedig gyógyszerekkel (is) kezelni tud.

Igen, sztem is vmi szorongás vagy fóbia féle lehet, de nem vagyok orvos (talán agorafóbia)?

Vácon sem vagyok ismerős, sajna nem tudok kit ajánlani. Túrd a netet, hátha találsz vkit, akit dícsérnek. Ha más nem, próbálkozz a háziorvosnál, gondolom tud ajánlani alternatívákat vagy tudja merre indulj.

Sok sikert és kitartást! (Jó úton vagy, az már fél siker, ha felismered, h baj van!)


33/N

2020. márc. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy a felesleges körök kimaradjanak pszichiáter. Igen, nagyfokú szorongásod van. Erre kognitív terápia kell.
2020. márc. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pszichológust próbáld először, nagyon jó gyakorlatok is vannak erre. Amit előttem szóló javasolt: esetleg olyanba is bele lehet futni aki csak felírja a gyógyszert és kevés beszélgetés van.

Teljes vérkép is jó lenne (háziorvosnak mutasd meg), lehet hogy vitamin vagy ásványianyaghiányod van.

2020. márc. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg egy pszichoterapeuta képesítésű klinikai szakpszichológust keress fel első körben.
2020. márc. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!