Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nincs pénzem pszichológusra...

Ha nincs pénzem pszichológusra/pszichiáterre/terápiára, akkor otthon ki tudok saját erőmből lábalni a szomorúságomból önfejlesztő könyvek olvasásával?

Figyelt kérdés

Öngyilkos gondolatok jönnek elő már szeptember óta, mert haszontalannak érzem magam a társadalom számára és túlságosan szeretek programozni. Viszont nem akarok erről barátaimnak és családomnak beszélni, mert akkor gyengének néznének vagy rinyálósnak. Magam akarok szembeszállni ezek ellen a negatív gondolatok ellen. Még az is lehet, hogyha el is mennék szakemberhez, nem találna rajtam semmilyen kórságot, csak azt mondaná, hogy "semmi bajod, egyszerűen csak punci vagy".


Szerintetek?


23/f


2015. nov. 21. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak magánrendelésre lehet menni!

Ez nem játék!

Menj el a pszichiátria szakrendelésre, van lelki segélyvonal, csernus videok is vannak a videos oldalon!

Sportolj, kösd le magad

2015. nov. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem játék?
2015. nov. 21. 16:29
 3/12 A kérdező kommentje:
Hiába van jólfizető munkám és élek szüleimtől távol, még mindig egy gyereknek érzem magam, pedig 18 évesen nem volt ilyen érzésem. Ennyi idősen apámnak meg már saját gyereke volt... Egy kudarcnak vallom magam.
2015. nov. 21. 16:48
 4/12 anonim ***** válasza:

a legnagyobb jószándékkal kérdem, hülye vagy kérdező ? :):)

Jól fizető munkád van,( ha jól értem programozó vagy) nem a szüleid nyakán lógsz, mért lennél haszontalan a társadalom számára???? mit jelent , hogy túlságosan szeretsz programozni? nem érdekel más? vagy mi? 23 éves vagy, még irtózatosan fiatal, kit érdekel, apád mikor lett apa? :) 18 évesen nem voltál ilyen? persze, 18 évesen az ember még gyerek ahhoz, hogy felmérje mennyire gyerek , dagad a mellkasa, mert felnőtt, és övé az összes kétségnélküliség :) aztán telnek az évek, és rájön az ember, mennyire kicsi. Előtted az összes lehetőség. Vagy nem szereted a szakmádat? vagy mi a gond tulajdonképpen ami miatt haszontalannak, értéktelennek érzed magad? Mi az ami hiányzik, és megadná az értelmet, az értéket?De bármi is az, kismillió lehetőséged van , életkorodból adódóan.

Mondjuk ezt a semmi bajod kezdetű mondatot már megkaptad, vagy csak paraként él a fejedben ?

De hogy válaszoljak a kezdő kérdésre, igen, ha van önreflexiód, meg értelmezési képességed, és az írásodból arra következtetek, hogy ugyan idióta vagy, de értelmes, szerintem van, :) , így a magam részéről, mindenképpen könyvek olvasását javasolnám, főleg mivel egy rakás marha rohangál terapeutaként , és sokkal nehezebb jó terapeutát találni, mint a saját agyadra támaszkodva könyvekkel operálni.

2015. nov. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jól keresel, de nincs pénzed orvosra? Micsoda egy marhaság. Menj TB szakrendelésre. Van olyan jó, mint a magánorvos. Ne haragudj, de megkérdem: hogy jön az ide, hogy túlságosan szeretek programozni? Valamit te elhallgatsz ezzel? Csak nem azt, hogy a lányokat nem szereted? Szal nem értem..
2015. nov. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

akkor inkább azt találd ki, hogy mitől érzed magad hasznosnak. nem kell ennek hivatásnak lenni, lehet pl. az is hogy egyszer egyszer pl. beállsz önkéntesnek.


ha az embernek szuicid gondolatai vannak, akkor nem csak "punci" hanem beteg. és ebbe bele lehet halni. pont ahogy egy megfázásba, ebbe is, ha nem kezeled, csak ki vagy téve újabb és újabb vírusfertőzéseknek.


szóval valamit kezdj vele

2015. nov. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na a beteg meggyógyult.
2015. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem, és nyugi, nem nyírtam ki magam, csak nem bírtam még eldönteni mit írjak és mit válaszoljak. Közben további önsajnálatba kavartam magam azzal, hogy gyakorikerdesek.hu-t olvasgatok.
2015. dec. 2. 22:57
 9/12 anonim ***** válasza:

Jártam proginfóra 2 évet, nekem is előhozta a szuicid hajlamokat :D

Viccet félretéve, ilyen esetekben a tb állja a pszichológust/pszichiátert, kérj beutalót a háziorvosodtól, illetve páran azt írják az oldalon, hogy még azt se kérnek, menj be egy szimpatikus kórház megfelelő osztályára, és érdeklődj, hogy hogy működnek a dolgok, ez eddig 100% hogy ingyen van :D

Egyébként a pszichológus pontosan ilyen esetekre van, az a munkája, hogy ne azt mondja, hogy "punci vagy". A pszichiáter talán mondhatja, hogy nincs betegséged, de gondolom ő se hajít ki bunkón akkor, hanem átirányít egy pszichológushoz.

Hajrá :)

21/L

2015. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mi az a proginfo?
2015. dec. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!