Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusra vagy pszichiáte...

Pszichológusra vagy pszichiáterre van-e szükségem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 19 éves lány vagyok és az alábbi problémákkal szenvedek már hosszú ideje: Legalább 10 éve rágom a kezemen a körmeimet és a bőrömet súlyosan. Zárkózott vagyok, nehezen nyílok meg olyan emberek előtt, akiket nem ismerek túlságosan. Nem szeretek egyedül sétálni az utcán és tömegközlekedéssel utazni, ilyenkor rosszullét tör rám. Önbizalomhiányban szenvedek, úgy érzem, hogy semmi hasznom sincs. Minden apróságon felhúzom magam, könnyen felidegesítenek és ilyenkor semmi sem érdekel. Sokszor unatkozom és semmihez nincs kedvem. Általában mindennap alszom délután is, mert fáradékony vagyok. Sokszor egyedül érzem magam, senkihez nincs kedvem.


A felsoroltak ellenére sosem akartam kárt tenni magamban, ilyen problémáim nincsenek. Szeretném megoldani a felsoroltakat és kideríteni, hogy milyen lelki probléma okozza a tüneteket.


Ti mit ajánlotok, pszichológust vagy pszichiátert? Mi a különbség?



2015. dec. 8. 01:13
 1/5 anonim válasza:

pszichológus, kineziológus, barátok..

önismereti tréningek..sport..őszinte beszélgetések, értelmes barátok keresése..hobbik megtalálása..:)

Hidd el minden rendben lesz nem olyan vészes dolog ez:)

Szurkolok!!

2015. dec. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Amarok Tonrar ***** válasza:
87%

Döntsd el te (mindkettőből a lelkiismeretes verziót írom le):


Pszichológus: emberként kezel, megpróbálja feltárni a múltban és jelenben lévő okokat, beszélget veled.


Pszichiáter: az agyad biokémiai egyensúlyát próbálja visszaállítani gyógyszerekkel. A tünetek érdeklik és a gyógyszer által kiváltott hatások.


A kettő nem zárja ki egymást, sőt, segítheti. Ha csak az egyik kell, gondold át, hogy ember akarsz lenni, vagy gyógyítandó hormon- és neurotranszmitterkupac.

2015. dec. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TomiBnectar válasza:

Szia !

Szerintem Pedig mind a kettőre szükséged lehet. Igen a pszichológussal kibeszéled a problémáidat és tanácsokat ad , de itt az ő köre meg is áll mást nem tehet . A pszichiáterre adott leírás pedig erősen leegyszerűsítette az előttem szóló . IP osztályon dolgozom, az orvosaink teljesen mértékben meghallgatják a betegeket, a problémáikat, intézik az otthoni ügyeiket telefonon folyamatos kommunikációban vannak a hozzátartozókkal ha szükséges ( de a témától nem térek el) tehát a pszichiáter is meghallgat tanácsokat ad és emellett gyógyszer terápiával elősegíti hogy azokat a bizonyos "hullámvölgyeket" áthidald később ezt önmagad fejlesztésével megtanulod , és a pszichiátereddel karöltve szépen a gyógyszerekről is leállhatsz (ez azért nem 2 perces folyamat). Remélem segített valamit a válaszom. Üdv.

2015. dec. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy barátot ajánlok. A többit meg lehet állni és ingyen van.
2015. dec. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáterre semmiképp, nem hiányzik, hogy feleslegesen begyógyszerezzen, az egyik korábbi hozzászóló nyilván a klinikai szakpszichológusokat keverte össze a pszichiáterekkel (mondjuk sokszor együtt is dolgoznak).


A te problémáidat egy átlagos pszichoterápia rendbe tudja hozni, persze válogathatsz egy csomó módszer közül is pl. hipnoterápia, pszichoanalízis...


A közhiedelemmel ellentétben pedig a pszichológus nem ad tanácsokat, nem bombáz coelho idézetekkel és nem a lelki szemetesláda szerepét tölti be. Egy pszichoterápia kemény meló, természetesen a laikus semmit sem lát belőle, de egy hatékony terápia után egyszerűen tényleg új ember leszel.


Természetesen, ha a pszichológus látja, hogy már kemény neurológiai gondok vannak, akkor átirányít a pszichiáterhez, ez sajnos fordítva nem működik, ugyanis általánosságban a pszichiáterek egyszerűen csak begyógyszereznek.

2015. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!