Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális probléma...

Milyen mentális probléma lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok ide, hogy OCD-t diagnosztizáltak nálam.

Konkrétan agresszív kényszergondolataim vannak. Néhány napja viszont elkezdett nyugtalanítani az, hogy engem ez igazából mostmár annyira nem érdekel.

És nem tudom eldönteni hogy azért nem érdekel mert tényleg egy ilyen állat vagyok vagy azért mert tudom hogy úgysem tennék ilyet soha és így nem idegesít fel.

Hónapok óta tart már a folyamatos mentális terhelés, mondanom sem kell nagyon elsokalltam. Viszont néhány napja azt vettem észre, hogy néhány dolog eszembe jön és nem tudom eldönteni hogy azt mist kitaláltam, megtörtént vagy álmodtam.

Szerintetek mi lehet ez? Tényleg komoly a baj?



2020. márc. 5. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia,ne aggódj ez csak az elméd játéka.A kényszer gondolatok soha nem fognak valósággá válni és ez pszichiátriai közegben is egy nagyon enyhe tuneteggyutesnek felel meg.Teljesen normális vagy,csupán a szorongás is átment egy olyan állapotba,amely már nem okoz annyi stresszt,ez teljesen természetes reakció a szervezeted részéről,ezek az agresszív gondolatok sohasem fognak valósággá válni,ne aggódj,hiszen ezek zavarnak téged.En első körben egy jo pszichológust ajanlanek,második körben pedig egy jo SSRI készítményt,amely ideiglenesen tünetmentessé tehet,persze nem végső megoldás csak segít a megoldáshoz vezető úton.Ne aggódj,minden rendben lesz Üdv: egy orvostanhallgató
2020. márc. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az álomszerű tünet pedig egy enyhe derealziacios tünet,amely szinten tökéletesen kezelhető,ez a két problema összefügg.Ne aggódj,ez nem egy komoly betegség és könnyen ki fognak téged hozni belole
2020. márc. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!