Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van, akinek sikerült legyőznie...

Van, akinek sikerült legyőznie a szociális szorongást?

Figyelt kérdés

Egy ilyen alkatú emberhez szintén szociálisan szorongó társ illik?

Folyamatos harc az életem és nagyon megnehezíti a minden napjaimat.

2 éve küzdök ellene tudatosan és nem rég elkezdtem pszichológushoz járni.

Van kiút ebből a rém álomból?



2020. márc. 5. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress egy jó kineziológust. Nekem az segített.
2020. márc. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1) NEM. Én jártam egyszer egy csajjal aki szorongott, és csak egymás agyát basztuk fel. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem találhatod meg életed tárást egy szorongó emberben, de ne specifikusan olyanokat keress.


2) Az életszínvonalad tudatos javítása (mind a karrierben, mind a hobbikban, szociális életben) mindenképp segítenek. Egy mindennapos rutin, és folyamatos lelki támogatás, családtól, barátoktól, párkapcsolatból, szintén javítani fog.


3) Nekem gyenge növényi nyugtatók akut elmulasztják, ha nem is a szorongást, de azt, hogy rosszul érezzem miatta magam azt igen


4) Érdemes folyamatosan tudatosan kilépned a komfort zónádból, hogy rájöjj valójában mi okozza ezt a szorongást. Mert általában az ember, nem úgy születik, hogy szorong.

2020. márc. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Nem. Biztos hogy hátráltatná a gyógyulásodat. Kell valaki aki kimozdít ebből egy kicsit, aki mellett felszabadult lehetsz, vidámságot hoz az életedbe.

2. Ez sajnos ilyen. Csak azt tudom tanácsolni amit már eleve csinálsz, hogy ne hagyd annyiban, és ha megteheted anyagilag keress egy szakembert.

3. Csak így tovább. Én is több kevesebb sikerrel küzdök ellene (pszichológushoz nem járok), de örülök hogy nem fordulok magamba. Járj társaságba, nem feltétlenül idegenekkel, hacsak közeli barátokkal az is jó. Csinálj gyakrabban olyat amit szeretsz.

4. Úgy tudom minél hamarabb kezelik annál nagyobb az esély a gyógyulásra. Ha nem is teljesen gyógyulsz meg, azért könnyebb lesz.

2020. ápr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!