Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a szorongás ellen?

Mit tegyek a szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Igazából nincs konkrét oka, tehát nem egy vizsga vagy konkrét esemény miatt van, hanem ez ilyen általános dolog.


Maximalista vagyok, ugyanakkor nagyon alacsony önértékelésű. Állandó szorongást érzek, hogy az egyetemen teljesíteni kell. Van bennem egy félelem, depresszió, hogy elhagynak a barátaim, hogy a barátomnak se leszek már fontos a jövőben. Azt érzem, nem számíthatok senkire, csak magamra, magányosnak is érzem magam. Nagyon furcsa érzés ez. Pedig vannak barátaim, van párkapcsolatom, de valahogy mindeközben állandó szorongás van bennem h egyedül vagyok, és magamra vagyok hagyva.


Ha valamihez kéne hasonlítani a lelki állapotom, kicsit olyan mintha egy légüres térben lebegnék a semmi közepen, semmi biztos pont nincs.


Pszichologusnál jártam már, többször is, segített, viszont most nincs pénzem rá, anya se tud adni. Tehát magam kellene a problémáimat megoldanom.

21


2020. márc. 5. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:

"Maximalista vagyok, ugyanakkor nagyon alacsony önértékelésű."


Kérdésedben a válasz: ne legyél maximalista, és építsd fel a saját önbecsülésedet!


Ez nem könnyű. Tudatosítanod kell ehhez magadban a belső értékeidet, és azokat a célokat, amelyek összhangban állnak a személyiségeddel.


A külvilág felől érkező értékeléseket meg kell hagynod annak, amik: visszacsatolások. Ha ezek építik vagy rombolják az önértékelésedet, akkor ott tennivaló van.


Hosszú és rögös út, de az első lépést csak az tudja megtenni, aki felismrte a saját helyzetét. Nálad ez minden bizonnyal megtörtént.


A szorongás oka szerintem a belső bizonytalanságod, és ebből adódik az, hogy félsz a jövőtől. Nem vagy biztos az értékeidben, ezért tartasz attól, hogy nem lesz elég az, amit teljesítesz, illetve magadra hagynak a barátaid.


Pedig ez nem így lesz. Sőt, ha elkezded felépíteni az önbecsülésed, ennek egyre kisebb az amúgy is elhanyagolható esélye.

2020. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom mindenkinek aki stresszel vagy szorongassal küzd hogy hallgassatok meditáló zenét, és rexaljatok közben, akár reggel, napközben vagy este, lecsendesíti az elmét és nem jönnek az össze vissza gondalatok. Nekem sokat enyhült ezzel a problémám, és sok más típusú zenét lehet találni.


[link]

2020. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!