Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kapcsolat függőség / kodepende...

Kapcsolat függőség / kodependencia, és ebből származó szorongás? Hogyan lehet vele megbékélni? Kigyógyulni belőle?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy kb. két hónapja szakítottam egy elég elszúrt kapcsolat után.

Akkor még minden kb. rendben volt velem. A lány is bírt még valamelyest, de ahogy eltávolodtunk egymástól és ő végleg elhidegült tőlem, én egyre szarabbul és szarabbul lettem, és most már ott tartunk, hogy napi szinten vannak szorongásos rohamaim, amit kb úgy kell elképzelni, hogy a tested összerándul az izmaid megfeszülnek, fújtatsz remegsz stb, és az egyetlen dolog ami eszedbe jut, az egyetlen dolog amire gondolsz az a "szerelmed". (és ő már látni sem akar, se telefonra, se sms-re nem válaszol)


Járok pszichológushoz, és márc 19. megyek pszichiátriára, de egy-egy hosszabb (ezt így kisebb megszakításokkal több naposnak kell érteni) roham után már komolyan oda jutottam, hogy ha nem működnek az anti-depresszánsok akkor itt hagyok mindent és elmegyek világgá addig ameddig bírja a (nem túl nagy mennyiségű) pénzem, majd ha elfogyott akkor stílusosan megölöm magam.

Mert már nem akarok ebben szenvedni. Persze ez így amikor jól érzem magam, mint most, más kontextusba helyeződik, de ott és akkor, a roham közben ez tűnik az egyetlen létező megoldásnak.

Gyógyulni szeretnék. És fogok is! Csak nem tudom, mennyire effektív és hogyan kell ilyen esetben hozzá állni a terápiához.


19/F



2020. márc. 10. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Megértelek, de így 19 évesen sem nőtt be a fejedlágya. Ez egy 12 éves gondolkozása.

Próbáld itt elpanaszolni a dolgot:

[link]

2020. márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindenki ezt mondja, és értem én.


Mondom. Most, amikor teljesen rendben vagyok akkor nem is gondolok egy pillanatig sem az öngyilkosságra, tervezgetem a jövőt, lassan haladok felé. Őszintén, utálom is magam azért amik akkor a fejemben járnak.


De amikor 2 hónapja 3-4 nap erejéig egyfolytában szenvedsz . Gyakorlatilag magadat emészted fel, nem látod a végét, és amikor csak akkor múlik el, ha teszem azt "VISSZAÍR" (ami ilyen mesébe illő történés) egy erőteljes fújtatós megkönnyebbüléssel karöltve, az megreccsenti az ember agyát. És ha nem lesz kiút belőle akkor köszönöm szépen, de senki kedvéért nem kell szenvednem.


Szóval érted nem akarok én meghalni. nem véletlenül írtam ide (ez az oldal vált a személyes ventelési platformommá az utóbbi időben) Hátha valaki már megtanult bánni a kapcsolat függőséggel.


De ilyen állapotban mégis minek éljek?


Nyilván mindent meg fogok tenni azért, hogy változzon.

Amikor lejutok a legaljára akkor preventíven szoktam segítséget kérni ahonnan csak lehet. Mostanában a lelki segélyt hívogatom... Segít is 20-30 perccel a beszélgetés utánig. Aztán ismét kezdődik, de egy-két napig elég megkönnyebbülést nyújt, hogy ne emésszem fel magam.


A tény, hogy MA pl.: relatíve jól érzem magam, 5 napja először, kifejezetten produktívvá tett. Még egy-két őszinte mosoly is kijött belőlem.

2020. márc. 10. 19:03
 3/3 anonim válasza:
Fog használni az antidepi, ne aggódj. Ha van kedved beszélgetni, írj privátba!
2020. márc. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!