Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochondria miként kezelhető?

Hipochondria miként kezelhető?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberében volt egy pánikrohamom, amely a környezet váltásnak, és a nem megfelelő életstilusomnak volt köszönhető.. Akkor volt belőle minden, mentő, ügyelet, sürgősségi.

Azóta ilyen jellegű rohamom nincsen, azonban azóta rajtam van egy ilyen szorongás szerű felelem..

Kepes vagyok szívinfarktustol kezdve rákig bármit beképzelni magamnak, es ez borzalmasan megkeseríti a mindennapjaim.. szeretnem visszakapni a regi nyugodtabb eletem..

Hol tudnek ezzel kapcsolatban segítséget kapni? Kihez fordulhatnek?



2020. márc. 9. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
hosszú és drága pszichoterápia
2020. márc. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Enis hajlamos vagyok ezekre , borzasztó tud lenni Tudom ...... főleg ha a tömeg középen jön rám egy olyan érzés h mindjárt itt ájulok el valami bajom van és lever a víz egy egyenes lépest nem tudok megtenni. Rengeteg pozitív gondolatot olvasok , videókat nézek, és próbálom lekötni magam . Pl orvosi rendelobe jött rám a pánikroham , mely levegő és azon gondolkoztam mit fogok főzni mit kell ahhoz venni hova megyek el bevásárolni stb valamivel gyorsan terelem a figyelnem. Egyből nem megy , sokadjára fog sikerülni legyőzni magadba . Anya ugyszinr ugyan ez . Regen rengeteget jártunk nyáron fürödni strandra, az utóbbi években nem mer , kiráncigáltam és megmutattam hogy nincs semmi baj de ha baj történne ott vagyunk . Szóval amitől félsz azzal nézz szembe , ha kell segítséggel. Anyát sikerült nagyjából kirángatni ebből, előtte 1 évig járt mindenfele orvoshoz több százezrek mentek el mindenfele hulye gyogyszerre ami nem segített csak rontott. Neked is azt ajánlom hogy magadtól próbáld meg először. Anya félt egyedül lenni a házba is , mert mivan ha rosszul lesz ... talaltam neki hobbit amivel lefoglalja magát azóta ezzel sincs gond de ez is hónapokba telt.
2020. márc. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A gyógyszeres kezelést enis melloznem, tobb rosszat hallottam róla, mintsem jót.

Esetleg valami ilyen celbol kifejlesztett terapias kezeles?

Azok nekem mas problémákra regebben kifejezetten jók voltak..

2020. márc. 10. 01:03
 4/4 anonim ***** válasza:

leginkább amolyan pszichoedukáció kellene neked első sorban, ami azt jelenti, hogy ismered a saját tested és mit "mond" ezt nálam pszichiáter cisnálta.

ezen kívül én szedek gyógyszereket erre (is).

így összeadva picit jobb lett.

de mindenképp segítséget kérj, ha nem akarsz gyógysert előbb próbáld meg a klinikai szakpszichológust (sztk úton sajnos csak pszichiáter küldhet oda így nem kerülheted ki)

2020. márc. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!