Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tegyem túl magamat a...

Hogyan tegyem túl magamat a régi traumákon?

Figyelt kérdés

Szóval már egyetemista vagyok, de a gimiben eléggé sok trauma ért, bántottak, végig szorongtam emiatt.

Pszichiáterhez járok/jártam már akkor is, gyógyszert szedek, de konkrét diagnózist egyik orvosom se mondott, nem tudták hogy mi a bajom pontosan.

Igazából amiket érzek, azok az hogy hangokat hallok, amik főleg derrogálóak és rossz közérzetem lesz tőlük. Hangulatingadozásom van, mentálisan picit néha összeomlok kisebb megterhelésekre is.

Mindig mikor megpróbálom elásni magamat valamilyen témában, és kiteljesedni valamiben akkor jönnek ezek a hangok és dózisemelés lesz a gyógyszerben, amitől mindig tök sokat alszok.

Igazából vannak időszakok, hogy teljesen tünetmentes vagyok, de vannak olyan időszakok is, (pl stressz és vizsgaidőszak alatt) hogy visszatérnek ezek a hangok és rosszul vagyok olyankor mindig

Próbáltam már kb mindent, meditáció, agykontroll, több gyógyszer, pszichológusok és orvosok, de mindig vannak olyan időszakok (kb 2-3 hónaponta) hogy visszatérnek ezek a hangok és érzések és olyankor el kell jönnöm a suliból mert annyira rosszul vagyok :(

Mit tehetnék a jobb közérzetért/kiegyensúlyozott életért?


Pszichológusból már egy csomónál voltam, de egyik se használt, nekem nem használ a pszichológuslátogatás. Nem szeretek oda járni és csak felingerel hogy idegeneknek kell beszélni a magánéletemről !!



2020. márc. 12. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább nem írom le. Uccu neki. Úgy is tudja mindenki mi ez. Ugye?
2020. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2020. márc. 13. 08:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Valamilyen paranoid pszichózis :(

Hát beszoptad öregem.


Kezdj el verseket írni, festeni, zenélni egyéb érzelmi töltetű művészeti tevékenységben kiélni magad. Ha jönnek a hangok, akkor alkoss abból amit mondanak neked.

Ha eleget gyakorlod, akkor még nagy művész lesz belőled, de nem hiszem, hogy valaha meggyógyulsz. Persze lehet, hogy félre értem. Az is lehet, hogy egyszerű szorongásos depresszió, ami ellen anti-depresszánsokat érdemes bevenni, és önfejlesztéssel lehet elmúlasztani


Ne hallgass rám halgass a szakemberre, azért van a diplomája!

De mindenek előtt hallgass magadra!

2020. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezt eddig is tudtuk...:D


Nem azért fogok a szakemberre hallgatni, mert diplomája van, hanem mert szimpatikus, megbízok benne és beválnak a módszerei és legfontosabb, hogy NEM árr, miközben azt hiszi hogy hűha de sokat segített...

2020. márc. 13. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!