Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline szindrómát lehet...

Borderline szindrómát lehet gyógyítani?

Figyelt kérdés

Szedek rá gyógyszert, ami csak a tüneteket enyhíti. Nagyon szenvedek és most 25 évesen szedtem össze magam annyira, hogy rálépjek a gyógyulás felé vezető útra. De egyedül nem megy. Tud nekem valaki valamilyen könyvet vagy bármit ajánlani, ami segítene átprogramozni a gondolkodásomat?

Jelenleg teljesen bezárkózom, szociális fóbiám van, hangulatingadozásaim, ami miatt már a munkahelyre is egyre jobban utálok bejárni, a kollegáim se bírnak elviselni, pedig próbálok megváltozni.

És utálom ezt, tudom, hogy nem normális, de egyfolytában csak az öngyilkosságra gondolok. Ezt szeretném megelőzni.

Köszönöm.


2010. júl. 25. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyetlen megoldás a pszichoterápia. Én is borderline vagyok és nagyon nagy támaszt jelent. Ezen kívül működik a Nap utcában egy alapítvány, ahol kifejezetten borderline csoportterápia zajlik, az országban egyedülálló. Nagyon sok hasznos technikát tanultam meg, ami segít a mindennapokban és az elviselhetetlen időszakokban is.
2010. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen, gyógyítható. Csak türelem kell hozzá, meg gyógyszer, és segítő társ, barát, rokon. Elég sok fórum is foglalkozik vele, a neten. Nézd meg a http:// www.bura.hu fórumot. Ha nem is regisztrálsz, akkor is olvasgathatod.
2010. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2010. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

És egy jó pszichológus, aki ért a borderlinehoz! A gyógyszer a tüneteket csökkenti (szorongás, impulzivitás), de sajnos a személyiséget újra kell építeni. Ez pszichoterápia nélkül nem megy.

Prognózist így látatlanban sajnos nem tudok mondani, de ha rá tudod magad venni a rendszeres terápiára (2-5 év kb sajnos), akkor jó esélyed van arra, hogy teljes és boldog életet tudjál élni!

Nagyon sok gyógyult borderline van, de ehhez te is kellesz! Sok sikert kívánok.

2010. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A testvérem volt Borderline szindrómás, legalábbis a pszichiáter ezt állapította meg. Adott is rá gyorsan gyógyszert (valamilyen antidepresszánst), amitől még rosszabb lett és amikor legközelebb visszament, már azt mondták, hogy kényszerbeteg, erre elkezdtek vele egy másik gyógyszert szedetni, amitől meg skizofrén lett (ezt a diagnózis is felállították), öngyilkosságot kísérelt meg, meg megvert egy vadidegen embert az utcán, befektették a zártosztályra, itt újabb gyógyszerekkel tömték, amitől lelassult és a nyála folyt. Aztán kijött összejött egy lánnyal, boldog ember lett, abbahagyta a gyógyszert és azóta is jól van, pedig már 2 éve nem szed gyógyszert.
2010. júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2010. júl. 26. 13:08
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A borderline és a szkizofrénia határa nem mindig tiszta, okozhat diagnosztikai problémát a kettő elkülönítése. A borderline személyiségzavar (és nem szindróma!) része lehet akár kényszerbetegség is, de ettől még a borderline a fődiagnózis.

Nagyon sokszor a kényszerbetegség mögött valójában diagnosztizálatlan borderline van.


A gyógyszerek nem okoznak szkizofréniát, ennek genetikai alapjai vannak.

A szkizofrénia, ha valóban kialakult nem gyógyítható, nem fogja "egy lány" meggyógyítani, mert az agyban szerkezeti elváltozások is kialakulnak. Ezzel szemben a borderline személyiségzavarból ki lehet gyógyulni.

2010. júl. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Milyen szerkezeti elváltozások?
2010. júl. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A bal oldali agyféltekében az agykamrák, sulcusok mérete megnő. Több a "lyuk" a sejtes állomány rovására.
2010. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És a gyógyszerek betömik ezeket a lyukakat?
2010. aug. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!