Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy Borderline...

Lehetséges, hogy Borderline személyiség zavarban szenvedtem?

Figyelt kérdés
Nem rég olvastam erről a betegségről és a tünetek stimmeltek arra ami8lyen egy évvel ezelőtt voltam. Gyakorlatilag teljes az egyezés: néha dühöngtem ordítoztam mindenkivel, az üresség érzése a szeretet és gyűlölet érzése ugyan azon ember iránt akit túlontúl szerettem, állandóan csak aludtam volt amikor már semmi más nem érdekelt. Nem ismertem föl akkor hogy bajom lehet, de sokszor akartak elvinni pszichológushoz, sokan mondták hogy forduljak orvoshoz, képzeteket gyártottam magamnak úgymond egy második ént aki minden rossznak az okozója... Egy ideig gyűlöltem ezt a másik ént aztán lassan elkezdtem elfogadni. Talán ez segített... a másik én egy démon volt és arra kényszerítettem magam hogy fogadjam el ezt a démont. Segíthetett ez? Kigyógyulhattam teljesen ebből a betegségből? Beteg voltam egyáltalán?
2011. júl. 7. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Személyiségzavarból nem nagyon lehet kigyógyulni. Ennyiből nem lehet megállapítani, hogy van-e személyiségzavarod. Amit leírtál az borderline tünet is, de skizofrén is, de ez csak találgatás, ezer oka lehet ezeknek a tüneteidnek. Inkább keress föl egy szakembert, és akkor megnyugodhatsz.
2011. júl. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
mindenkinek van valami személyiségi torzulása!!! ez elég elterjedt manapság
2011. júl. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szonjus ***** válasza:
Az első kérdezővel, nem értek egyet, ez magától is megszűnhet, ha az egyén meg tudja találni a helyét a társadalomban...
2011. júl. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szonjus ***** válasza:
válaszolóval
2011. júl. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az utóbbi időben sok barátom segített bár nem tudatosan de mellettem vannak mindig és ez nagyon sokat számít nekem. Az is fontos volt hogy egyáltalán elfogadjam hogy barátaim vannak. Sokáig úgy éreztem könnyebb őket eltaszítanom magamtól mint látni hogy mennyi fájdalmat okozok nekik azzal amilyen vagyok.
2011. júl. 8. 06:29
 6/13 anonim ***** válasza:
velem is ilyenek vannak voltam pszichiáternél,azt írta disztimiás vagyok.De szerintem ez nem csak depresszió.Magamat se tudom elfogadni,nem hogy másokat.Úgy érzem egyedül vagyok,egyszer nem tudok szeretni üres vagyok,máskor pedig annyira tudnék,hogy már fáj.És ez egyre csak rosszabb.
2011. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem javul a helyzet, úgy érzem sokkal jobban vagyok magamat már nem gyűlölöm de mindenki mást igen. Nem is akarok másokat megismerni viszont néha pont az ellenkezője bármikor bárhol elkezdek beszélgetni akárkivel.
2011. júl. 8. 23:15
 8/13 anonim ***** válasza:
nálam majdnem mindenben ott van ez a kettősség dolog.pl hogy egyedül akarok lenni,de közben gyűlölöm a magányt.
2011. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
vannak barátaid?szeretsz velük találkozni?Mert írtad,hogy segített neked a társaság.
2011. júl. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim, szeretem őket de néha nagyon nehezen szánom rá magam hogy elhívjak valakit vagy én mennyek el. Néha képes vagyok két hétig egyedül lenni, ilyenkor arra várok hogy valaki hívjon de amikor hívnak már nem veszem föl.
2011. júl. 9. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!