Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet demencia?

Ez lehet demencia?

Figyelt kérdés
Anyukámról van szó, 63 éves. Gyakran elfelejt dolgokat (pl.sütőben hagyja a kaját, vagy nem is rakja be, ilyen aproságok). Viszont az utobbi időben kezdődőtt az, hogy képzelődik, lát olyan dolgokat, olyan embereket, amik/akik nincsenek ott, és szentül meg van róla győződve, hogy ott vannak. Ezek este történtek. Orvoshoz nem akar menni, makacs, pedig elég egyértelmű, hogy kéne. A segítő kommenteket előre is köszönöm

2020. márc. 16. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Sok esetben az elégtelen folyadék bevitel miatt enyhe kiszáradás és ennek megfelelően agyi keringés romlás következhet be. Előbb érdemes ennek utána nézni, biztosítani a napi többszöri alkalomra elosztott, összesen 1,-5- 2 liter folyadék fogyasztását. Demenciára csak sikertelenség esetén érdemes következtetni.
2020. márc. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%

Így van, az ivás gyakorisága és mennyisége nagyon fontos.

Egyébként most a vírus miatt is. Állítólag ha bejut a szájba, de lemossuk a gyomorba, semmi gond, végez vele a gyomorsav. Ha viszont a légútba jut, az a gond, minél idősebb valaki, annál inkább. (A 70 meg 80 éveseket szokták emlegetni, de azért a 63 éves se 20 éves már.)

2020. márc. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen. Anyós is így kezdte, elfelejtett dolgokat. Ezek nem apróságok, füstjelzőt kellett felszerelni a konyhába, (mert nem nehéz felgyújtani egy konyhát) ezek rendszeresen vannak azóta is.

Aztán jött a képzelődés (sokféle formában), utána a páromat össze keverte a másik lányával (akit évente talán egyszer lát [velünk él az anyós]), engem sem ismert meg. Mikor hazaértem melóból, és köszöntem, vissza köszönt ugyan, de látszott az arcán, hogy nem tudja ki vagyok.

Aztán jött az éjszakai nyugtalanság, egyszerűen nem lehetett lefektetni a képzelődések miatt (pl ezt most meg kell varrnom, mert szóltak hogy jönnek érte [éjjel fél háromkor], uzsonnát kell csinálni a kislánynak stb...)

Gyógynövény alapú nyugtatóval próbálkozzatok, nálunk a sedacur forte vállt be.

Ettől függetlenül látnia kell orvosnak.

2020. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!