Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van, akinek szociális szorongá...

Van, akinek szociális szorongásból sikerült ki jönnie gyógyszer és pszichológus segítségével?

Figyelt kérdés

2020. márc. 18. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem inkább csak tünetmentességet sikerült elérnem, de azt elég jól. Stresszesebb helyzetben, idióta emberek között néha kicsit pengeélen táncol, hogy visszajön, párszor előfordult, hogy visszaestem, de csak néhány hétre. Összességében azért már jól tudom kezelni, meg a terápiának köszönhetően a gondolkodásmódomban is sok dolog alapvetően megváltozott, ami miatt egészen másképp tekintek már a szociális helyzetekre. Gyógyszert csak addig szedtem, amíg nem voltam jól, de már az sem szükséges.
2020. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem tulajdonképpen nem kellene válaszolnom, mert nem fordultam sem pszichológushoz, sem gyógyszerhez.

Gyerek- és fiatal koromban viszont gyakran voltam úgy, hogy viszolyogtam az ügyintézésektől, hogy idegen emberek "jóindulatára" szorulok, ahhoz, hogy valami elintéződjön számomra előnyösen, hogy segítséget kérjek. Emellett a szerepléstől viszont soha nem idegenkedtem. Fiatalkorom végén jöttem csak rá, hogy az "ellenségesen" viselkedő emberek tulajdonképpen félnek, nekik is van szociális fóbiájuk és attól kezdve fokozatosa úgy álltam hozzá a dolgokhoz, hogy a másik ember vonakodását, nehézkességét látva kezdtem őt megérteni és úgy alakítani a kommunikációt, hogy oldottabb legyen a hangulat.

2020. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Úgy sikerült hogy ha elő is jön nem foglalkozok vele álló napokat hanem elmegyek és lefoglalom magam amiket szeretek csinálni vagy hasonlók. Pl cél kitűzések iskola stb . Mellette kis testmozgás +fejben eldönteni hogy valakinek van sokkal nagyobb gondja az életben és egészséges vagyok ...tehát jól felfogni a dolgokat!:)
2020. márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!