Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek, ha egy jó...

Mihez kezdjek, ha egy jó barátom depressziós és mivel nem itt lakik, ráadásul egyedül, magára van utalva?

Figyelt kérdés
Egész nap csak fekszik és nincs kedve semmihez. Olyan problémáiról ír nekem, amikre már nem tudok mit mondani, kevés vagyok hozzájuk. Azt mondja, a pszichológus sem segít. Már járt egyhez régebben, gyógyszert is kapott. Azon kívül, hogy meghallgatom, mit tudok tenni?

2019. dec. 9. 11:51
 1/2 anonim válasza:

A pszichológus nem írhat ki gyógyszert. Amúgy is feleslegesen járt, hogyha nem akar változtatni. Minden elsősorban fejben dől el. Mivel én is voltam depressziós, és jártass vagyok a pszichológiában, így az alábbiakat tapasztalatból mondom:


Az ember lelkére jó hatással van, hogyha valaki meghallgatja a problémáit. Viszont hogyha csak panaszkodik a problémáiról, és semmit nem tesz a megoldásáért, az önsajnáltatás. Sosem fog kikerülni abból a helyzetből, ha nem tesz érte. A világ legjobb szakemberei sem segíthetnek egy olyan emberen, aki fejben nem döntötte el, hogy változni akar.


Sok emberen próbáltam én is segíteni, akik ugyanilyenek voltak, de egy idő után magukra hagytam őket, mert nem volt energiám és időm arra, hogy hallgassam az önsajnáltatást. Csak lehúznak mentálisan maguk mellé. Nekem is sikerült, pedig nem volt egy fényes gyerekkorom.


Szegények voltunk, és sokszor volt olyan, hogy nem volt mit enni, emiatt csont sovány voltam. Emellett agresszív környéken nőttem fel, a nagybátyám a haverjaival sokszor erőszakolt meg fiú létemre, és vertek el mindig, sokszor a barátaim előtt. A családomban sosem becsültek meg, semminek néztek és sosem szerettek. A környék miatt olyan párkapcsolatokban volt részem, ahol megcsaltak, fizikailag és lelkileg bántalmaztak. Röviden ennyi, és emiatt kis ideig depressziós voltam én is, de erőt vettem magamon és tettem azért, hogy jobb legyen a helyzetem, és büszke vagyok magamra, mert egyre kiegyensúlyozottabb életet élek, és folyamatosan haladok előre.

2019. dec. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2019. dec. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!