Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásra utaló jelek?

Szorongásra utaló jelek?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy mi lehet velem?

16 éves lány vagyok, kb 2-3 éve tapasztalom ezeket a tüneteket.

Tehát mindig is nagyon visszahúzódó voltam de ez nem akadályozott eddig semmiben sem. Jó pár éve (5-6) észre vettem hogy a kezem remeg igazából nem fordítottam rá túl nagy hangsúlyt mert nem zavart azonban 2-3 éve ez is felerősödött, például iskolában dolgozat közben nem tudok írni (többször is előfordult) mert annyira remeg a kezem hogy nem lehet egy szót sem kiolvasni. Egyébként ez a kézremegés nem csak ilyenkor van hanem úgy általában mindig csak van amikor kevésbé viszont akkor is simán észrevehető és az osztálytársaim már nagyon sokszor megjegyezték. A másik gondom az az hogy ugye busszal járok iskolába és amikor megpróbálok zenét hallgatni (miután bedugom a fülem mindig le ellenőrzöm hogy lehet-e hallani valamit a zenéből mert nem akarom), de ez nem megy mert amint bedugom a fülem (csak az egyiket szoktam) elkezdem szabálytalanul venni a levegőt vagy néha arra leszek figyelmes hogy vissza tartom mert félek hogy hangosan veszem. Aztán nem merem beleélni magam a zenébe mert attól félek hogy elkezdem dúdolni ezzel is magamra vonnám a figyelmet. Nagyobb városban ez nem mindig jelenik meg, de ahol élek az egy kis város és mindenki ismer mindekit és itt egyből megjelenik. Mi lehet ez?



2020. márc. 20. 01:43
 1/1 anonim ***** válasza:

öh.

Arra tippelnék, hogy 16 vagy és nem nőtt be a fejed lágya.

De a helyedben elbeszélgetnék az iskola pszichológussal. Valószínűleg ő megnyugtatóbb választ fog adni.

Szerintem nincs semmi baj.

2020. márc. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!