Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt hasonló problémával...

Van itt hasonló problémával küzdő tizenéves, aki esetleg rá is érne beszélgetni?

Figyelt kérdés

Hát hol is kezdjem? A problémám a következő: ennyi idősen nemhogy barátaim, de barátnőm sincs, bár ez nem tűnik problémának egyenlőre az életkorom függvényében, de egyenlőre úgy tűnik, hogy ez nem is fog változni a körülményeket figyelembe véve. Nem szeretek olyan helyre menni, ahol viszonylag sok ember van ez alól még a busz sem kivétel. Így hát nem járok el sehova, tehát ismerkedési lehetőség sincs, nem is beszélve az önbizalomhiányomról. A másik probléma, hogy úgy érzem, hogy nem is lenne közös témánk egy társaságba, (ez általában be is bizonyosodik pl. iskolában, de egyszerűen úgy érzem, hogy nincs mit mondanom, vagy nem tudok mit mondani).

Ha van hasonló problémákkal küzködő köztetek, ha megadnátok az msn-eteket privátban, azt megköszönném.


2010. júl. 25. 23:24
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ezt elfelejtettem: 18/F
2010. júl. 25. 23:27
 2/29 anonim ***** válasza:
Ezt mintha én írtam volna 18 évesen. Most 30 vagyok, boldog párkapcsolatom van, sok barátom, egyetemen tartok előadásokat többszáz főnek. Úgyhogy ne aggódj, tudsz változtatni, van megoldás :)
2010. júl. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Szabadna megtudnom, hogy hogyan következett be a fordulópont az életedben?
2010. júl. 26. 09:10
 4/29 anonim ***** válasza:
Nekem vannak barátaim (nem olyan sok), de pl. partizni én sem szeretek, de azért ki szoktam mozdulni (kávéház, séta, baráti összejövetel). Haverjaim nincsenek, nem szoktam diszkóba meg ilyen helyekre járni. Amúgy miért vagy önbizalomhiányos? Nem szereted a külsőd?
2010. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Ja, 18/L vagyok.
2010. júl. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Hát igen, a külsőm se a legjobb, de más dolog sem szokott úgy összejönni, ahogy tervezem. Tehetetlennek érzem magam, hogy változtassak a dolgokon.
2010. júl. 26. 21:31
 7/29 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem egyszerű, de próbálj meg átsiklani ezek felett. Ne érezd magad rosszabbnak másoknál, mégha úgyis gondolod, biztos, hogy valamiben jobb vagy, mint az adott illető. Légy magabiztos, és minden könnyebben fog menni. Persze ezt nem lehet egyről a kettőre végrehajtani, de fokozatosan szép eredményt lehet elérni. Amúgy az emberekkel tényleg bármiről el lehet beszélgetni (akármi hülyeség, ami az eszedbe jut), és ne hidd, hogy nekik könnyebb fent tartani egy beszélgetést. Mélyebb dolgokról pedig majd azzal beszélj, aki "méltó" rá. A barátnő dolgon pedig ne görcsölj, mert, akkor tuti nem fog összejönni, de ha simán éled az életed, akkor úgyis lesz majd egyszer "csajod", még fiatal vagy.
2010. júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
Nekem sincsenek barátaim mert újhelyre költöztünk. Így kicsit egyedül vagyok és unatkozok... 15/F
2010. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
ugyanilyen vagyok én is,de nálam azért van szerintem,mert 10 éves korom óta volt egypár barátom,akik "hirtelen elfelejtettek" és elárultak,és elkövettem azt a bizonyos hibát,hogy abban a pillanatban,biztos ismered,amikor annyira megbízol abban az emberben,hogy az életedet is rábíznád,elárultam egy titkot a barátnőimnek,amit senki nem tudott,és visszaéltek vele,ami nagyon fájt,és látom az embereket nap mint nap,olyan szánalmasak hogy még egymáson se hajlandóak segíteni,így szinte minden bizalmam elveszett feléjük.de legtöbbször közös témánk sincs,mert engem nem érdekel amikről ők beszélnek,mert gyerekes,ezért inkább lefoglalom magam a gondolataimmal,még ha néha veszélyesek is,meg a háziállataimmal,és a kifejlesztett hobbimmal,amit most nem árulok el,mert valószínűleg te is hülyének néznél,mint az emberek többsége.szóval így el vagyok,én mondjuk még el se mehetek itthonról,de nem is akarok egyáltalán.megszoktam így az életemet,és én is gyűlölök emberek közé menni,mert taszítóak számomra,ez van,de a korom miatt se kéne kiröhögnie senkinek,mert pár dolgon keresztül mentem már,annyin,amennyi egy felnőtt embernek is sok lenne,és minden realitással fogtam fel,soha nem akartam elkerülni a valóságot.tehát együtt érzek veled,de te azért próbálj meg szerintem emberekkel ismerkedni,ne légy olyan depresszív mint én vagyok.sok sikert!13/l
2010. júl. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Kösz a bíztatást, nekem is van hobbim, amit mondhatni megszállottan művelek, annak ellenére, hogy mindenki csak hülyének tart, hogy "minek foglalkozok olynnal amit úgysem lehet".

2010. júl. 27. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!