Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek hogyan segíthetek...

Szerintetek hogyan segíthetek a hugomon?

Figyelt kérdés
A kistestvérem 7 éves. Anyukámnak skizoaffektív zavara van, pont akkor fogant amikor anyukám nagyon rosszul volt, de a terhesség alatt teljesen jól volt. Aztán megszületett, és fél évre rá olyan pszichózisa lett, hogy meg se etette a testvéremet, nem kommunikált, a többi pedig annyira brutális, hogy inkább le se írom, viszont azokat nyilván nem látta. Pont akkor olyan is történt, hogy elvitte egy kocsmába és körbeadogadta, hogy ő a megváltó. Természeretesen ezekre nem emlékszik, viszont fél éven át pszichiátrián kezelték anyut majd jobban lett, és itthon maradt, azóta csak egy pszichózisa volt, talán 3 éves lehetett akkor, megint korház, most újra otthon van lassan 4 éve, inkább csak nagy a hangulatingadozása, de ez legyen a legnagyobb gond. Viszont nagyon érzékennyé vált a kislány, és mi közel állunk egymáshoz. Azt mesélte, hogy sokszor van olyan neki, hogy hirtelen nem tudja, most a valóságban van-e és nagyon megijed, úgy érzi mindent és mindenkit elveszített, senkire nem emlékszik. Első osztályos, van két barátnője, ilyenkor nekik szól és lenyugtatják ha iskolában történik ez. Azt is tudni kell, hogy én anyukám és a traumáim miatt depressziós vagyok é PTSD is van, pánikrohamokkal együtt. Suicid hajlamaim szoktak lenni, és anyukám nagyon okosan odáig piszkál, hogy bepánikolok és félek, plusz jönnek a nagyon rossz gondolatok, amiket sajnos ki szoktam mondani, és néha ezeket meghallja. Megbeszéltem vele, hogy mindent elmondhat amit meg is tesz, és nem fogom bántani magam, itt leszek neki. Folyamatosan dolgozok magamon és pszichiáterhez szintén járok, anyukám is. Van egy kis képzeletbeli világa, amit azért hozott/hoztunk létre, hogyha vita van oda menekülhessen. Képzeletbeli barátai is vannak, tudja, hogy nem valósak, csak jól esik neki hogy kimondhat olyankor mindent és nem érzi magát egyedül. Apukám támogat minket és nem váltak el a szüleim, együtt élünk, de nagyon sokat kel dolgoznia, hogy eltartson minket. Egy öcsém is van, 14 éves, vele sokat vitázik meg ő sem teljesen okés, de hatalmas szeretetbomba tud lenni, és mindig megbeszélik. Szóval apukámnak ezeket megemlítettem, azt mondta megpróbál jobban odafigyelni, de nyilván ennyi dolog mellett nem egyszerű, és anyukám őt sem kíméli. Úgyhogy a kérdésem: hogyan tudnám mégjobban támogatni a hugomat? Miket tehetek érte? Ezek esetleg lehetnek valami mentális betegség előjelei? Nagyon köszönök minden választ! 19/l 7/l
2020. márc. 24. 01:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Őszintén szólva gőzöm sincs, annyira speciális a kérdésed. Az egy jó vezérfonal lehet, ha a saját pszichológusodtól kérsz erre tippeket. Illetve most a FB-on egy ismerősöm nagyon osztja, hogy van ingyenes tanácsadás a pszi.hu-n. (önkéntes pszichológiai segítők a krízis kapcsán, de csak nem zavarnak el, ha a krízistől függetlenül kérdezel) Remélem, tudtam segíteni!

2020. márc. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!:)
2020. márc. 26. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!