Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetek a gyermekemen?

Hogyan segíthetek a gyermekemen?

Figyelt kérdés

A férjemen két hónapja közepes szintű depressziót állapítottak meg. Egy hónapot töltött a kórházban. Jelenleg eléggé labilis. Barmi vissza tudja lökni abba a borzalmas állapotba.

A 20éves lányom rajong az apjáért és nagyon rosszul viseli ezt az egészet. Nincsenek barátai akik mellette állnának, csak én és a nővére. 8kg-ot fogyott egy hónap alatt. Mikor az apjának rosszabb napja van ugyanazt csinálja amit ő. Nem eszik és csak a szobájában fekszik egész este. Nagydöntés elött állna mert valami okjs suliba kellene mennie de nem tud dönteni így, hogy hova menjen. Szörnyű így látnom őket. Mit tehetnék?



2017. aug. 5. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Vidd el őt is a férjed pszichiáteréhez.
2017. aug. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A férjemnek már kerestünk egyet.
2017. aug. 5. 17:32
 3/6 anonim ***** válasza:
1. jót mondott. A lányod szereti az apját, ezért azonosult a lelki állapotával együttérzésből. Az orvosig sok-sok beszélgetés, de nem erőltetve. Kibeszélni a problémákat, de nem csak azokat. Tervezni a jövőt, ötletelni. Amikor a férjed kicsit is jobban van, sétáljatok, társasozzatok, nézzetek vígjátékokat. A lányodnak mondjátok el, hogy azzal többet segítene, ha tartaná magát, mint, hogy átveszi a melankóliát. A depresszióst támogatni, de nem nyösztetni kell.
2017. aug. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az nem tudom mennyira számít, de pár napja a lányom éjszaka virusos tüneteket produkált de ez mellett pánikolt is. reszketett minden porcikája és könyörgött, hogy vigyem be az ügyeletre. és amint kimondtam, hogy "beviszem" a remegés és a görcsös mozgása elmúlt.

Meg abba hagyta a futást. Pedig ez elött félmaratonokat futott.

2017. aug. 5. 17:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne szakember segítségét kérni, látszólag ezt egyedül nem tudja feldolgozni. Az is lehet, hogy ő is depressziós lett, nem csak simán rosszul viseli az egészet. Ne hagyd szenvedni, vidd el valami jó pszichológushoz. A pszichiátert azért nem ajánlom, mert nem a gyógyszer a megoldás (és most emiatt ne pontozzatok le: sok esetben a gyógyszer segíthet, de itt szerintem nem, ide pszichológus kell aki visszazökkenti a lelki egyensúlyát)

Ha esetleg van rá lehetőség, jobb lenne egy pszichoterapeuta. A férjed is megpróbálhatja. A terapeuta mélylélektani terápiát alkalmaz, olyan dolgokat is feloldhat a tudattalanban, amik ilyen pszichés gondokat okoznak a páciensnek szinte a tudta nélkül. Sok sikert

2017. aug. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. aug. 5. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!