Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongas mitol alakul ki?

A szorongas mitol alakul ki?

Figyelt kérdés

Ugy ertem, milyen kemiai folyamatok tortennek ilyenkor? Megugrik az adrenalin szint?

Eros izgulast erzek, mint egy fellepes elott, vagy orvosra varva. Figyelgetem magam, most reggel peldaul eszembe jutott, hogy "basszus, otthon hagytam egy fontos papirt", egy pillanatra megijedtem, es ez eleg is volt ahhoz, hogy elinduljon a szorongas. Megijedtem- tehat azt hittem, hogy megint szorongani fogok, figyelgettem magam, igy megjobban ragorcsoltem. Ilyenkor milyen hormonok termelodnek tul? Ami igy agyalassal, gondolkodassal is tultermelodik es azt erzem, hogy aggodok, ideges vagyok?


2020. márc. 26. 08:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Ősi biológiai mechanizmus, az élőlény által felfogott és fenyegetőnek érzett ingerekre való fokozott reakció.
2020. márc. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!