Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan alakul ki a szorongás?

Hogyan alakul ki a szorongás?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet pl.

- ha túl sokat várnak tőled.

- ha a szeretetet irányodban teljesítményfüggően adagolják

- kudarcélmény

2010. febr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Talán inkább legutóbbi jellemző rám,de kudarcból akadt bőven sajnos.Nem merek közösségbe menni egy nagyon erős szorongás uralkodik rajtam emberek jelenlétében,a pulzusom és a szívverésem megnő,remegek,gyomorgörcsöm van,össze-vissza beszélek(mást mondok zavaromba mint amire gondolok)Nagyon rossz érzés,már több éve kísért.Ezért aztán nem is járok sehova.
2010. febr. 18. 10:51
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
elfojtott düh
2010. febr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekem hasonló van, csak enyhe fokú és lassan, de folyamatosan javul mert én azt akarom. Amikor emberek közé megyek, azt mindig stresszként élem meg. Szerintem a középiskolás éveimben alakult ki, immáron 10 éve. A lényeg: meg kell értened, hogy ez az egész élmény nem racionális. Ha ellenkezel vele, annál inkább elfojt. Sz@rd le. Legyél vagány és vállald fel! Ismerd be magadnak, hogy van egy ilyen problémád. Ezek után határozd el, hogy változtatni akarsz és viselkedj úgy, mintha nem is lenne ilyen problémád. Eleinte erőltetettnem tűnik, de majd megszokod a "normális" életformát, hiszen minden sokkal gördülékenyebben fog menni. Minden szituáció egy "ingyenes gyakorlat" számodra. Keresd a szituációkat, beszélgess, menj társaságba. Ne stresszként éld meg, hanem vedd úgy, mintha egy tanfolyamon lennél.
2010. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez van.Nem szívesen megyek emberek közé
2010. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozz, ne zárkózz el.

először, olyan helyen, társaságban, ahol nincs túl nagy tét.

Pl. utcán, kedvesen érdeklődhetsz, járókelőktől, mintha keresnél valamit.

Ha itt kudarc ér (ami nem valószínű, de ha mégis) azt nem fogod fel olyan tragikusan.

2010. febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémával állok szemben és egy ideje már kutatom a kivezető utat. Ami tuti működik az az, hogy ha sikerül a saját "bénázásodat", "küzdelmedet" nevetségesnek látni és Önmagad megmosolyogni! Ha valaki saját ügyetlenségén tud nevetni, az jó önismeretre vall. Ezáltal feloldozod, elfogadod magad és nem leszel stresszben.
2010. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez a problémám kb. általános óta. Próbálok megküzdeni vele, néha sikerül néha nem. Úgy fogom fel, mint gyakorlást és általános óta azért javult a helyzet. De a kudarcot elég nehezen élem meg, nincsenek barátaim, elég magamnak való vagyok.
2010. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24/L vagyok.
2010. márc. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
megfelelelési kényszer
2010. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!