Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Végzősként öngyilkosság?

Végzősként öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Folyamatosan a fenti gondolat jár a fejembe, és sajnos nem egy múlandó dolog. Nem az érettségi miatt mielőtt valaki azt gondolná, attól nem félek (egyetemtől azonban annál inkább). Egyszerűen úgy érzem felesleges az életem. Pszichésen és lelkileg is roncs vagyok és nem tegnap kezdődött.. Mindig is visszhúzódó, kommunikációból analfabéta voltam. Sosem sikerült barátokat szereznem, gondolataimat és teendőimet magam oldottam meg. Nincsenek céljaim, amik vannak azok teljesíthetetlenek a saját magam által generált korlátok miatt. Lehet úgy is fogalmazni hogy direkt szivatom magam. És az a helyzet hogy tényleg eljutottam oda hogy itt az ideje ennek véget vetni, mert gyáva vagyok még évtizedeket így eltölteni. Változásra pedig már sok mindent próbáltam, nem sok sikerrel ami csak tovább rontotta az állapotomat. Azt még illik tudni hogy fiú vagyok (ha számít valamit), lányok nyilván off volt mindig. Tényleg tanácstalan vagyok, tudom hogy lehetne menni önkéntesnek csak sosem jótékonykodtam inkább segítettem akin tudtam. Szakemberhez sem fogok menni, mert régebben voltam és nem segített. Esetleg valakinek egyéb ötlete, bármit szívesen meghallgatok. Csak hátha valakinek van valami tippje vagy volt ilyen helyzetbe mielőtt még megtenném amit kell , mert nagy önzőség kioltani az életedet mikor más az életért küzd. De ha valaminek nincs értelme , annak nem szükséges lennie.


Nyugodtan rúgj belém ha jól esik, már nem fáj és úgyis mindegy. (kinek inge)



2020. márc. 26. 19:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ahogy írták is, ezen többen gondolkodunk, mint hinnéd. Én azt mondom meg kell találni azt a valamit, ami boldoggá tesz, és annak élni. Nem mindenkinek jelent szép korszakot az egyetem, ezért én ezt nem mondom, nekem pl kimaradtak a bulik, a lányok. Még rosszabb volt szociális szempontból, mint a középsuli, ahol legalább néha beszéltem lányokkal. Ha a szüleidet szereted, akkor ne okozz nekik fájdalmat.
2020. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, azt akartam írni hogyha elcseszed, szellemi és vagy testi sérültként élheted életed hátralevő részét
2020. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha szívesen beszélgetnél erről valakivel, ajánlok egy lelkisegély-vonalat: 116-111. Ingyenes szám, teljesen anonim, és kifejezetten az a célja, hogy az ilyen helyzetben lévő fiatalok támogatást és segítséget kapjanak.
2020. ápr. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Átérzem, mert én is hasonlóan éreztem/érzek. A csúcs tavaly volt, tavaly egy betegség is nehezítette az életemet.


Általánosban és gimiben is ki lettem közösítve, de a gimi végefelé javult a helyzet (nyolcosztályos). Az alapproblémát az adta, hogy enyhe autizmussal élek, és hát gyerekkorban ez nagyon megmutatkozik.


Tönkre lett verve az önbizalmam, önbecsülésem. Mind a mai napig nincsenek igazán "barátaim", igaz, vannak haverjaim, jó ismerőseim. Barátnőről a kinézetem és a személyiségem miatt álmodni sem merek, mindezt úgy, hogy egy bizonyos szintig egyáltalán nem zavarna, ha a lány nem a legszebb, nem a legformásabb. Én sem vagyok se jóképű, se jó testalkatú. De a kövérebb lányoknál sem igazán érzem, hogy esélyem lenne...


Másodéves vagyok egy mérnöki karon. Őszintén, itt sem fogok nagyon komoly barátságokat kiépíteni, sőt, be is szóltak párszor, de mégis ezerszer jobb, mint a középiskola. Egy érettebb, tapasztaltabb személyként új lapot kezdesz.

Vannak katalógusos előadások, gyakorlatok, laborok(=be kell járni), de a tananyag elsajátításának módja, tempója a te kezedben van. Persze ezzel nagyon sokszor nem tudnak mit kezdeni.


Ha szerencsés vagy, azt tanulod, ami (többnyire) érdekel.

Olyan emberekkel találkozhatsz, akiknek hasonló érdeklődési köre, esetleg hasonló életfilozófiája van, mint neked. Mint mondtam, részben az alapszemélyiségem miatt, részben a korlátaim miatt (nehezebben nyílok meg, nem ihatok alkoholos italt, ezért a bulikat is többnyire kihagyom) nincsen sok haverom, de akikkel összedolgozom, azok normálisak. Ja igen. Megválogathatom, hogy kivel/kivel nem akarok összedolgozni, segíteni neki, megosztani az anyagot etc. Nyilván tartani kell az egyensúlyt, hogy ne te csináld az évfolyam háziját, de akarjanak neked is segíteni.

Nos, ez egyetemen sokkal könnyebb, mert ott az évfolyamon van 100-200 ember, míg egy gimnáziumi osztályban 25-35.


Miért élek? Őszintén szólva, nem tudom, de mégis tudok okokat mondani.

Egyrészt mindenkit megrázna, ha bedobnám a törülközőt. A saját depim miatt nem akarom a családot tönkretenni. Elmentem pszichológushoz. bár ez nem pszichológus volt elsősorban, hanem természetgyógyász.. Alapból én sem hiszek ezekben a "gyógyítós" dolgokban, a fizikai problémáimat nem is oldotta meg nyilván... Viszont az a nő nagyon értett az emberi lélekhez, hogy mi folyik az ember fejében...

A "pszichológus" segített kicsit kilátni a nagy hisztiből, és hideg fejjel tudtam nagy, életemet jelentősen befolyásoló döntéseket hozni, amik miatt végülis jobb lett az életem (ezt nem részletezném).


Ok, a családom miatt élek, mi más miatt? Na, ezt őszintén én sem tudom megmondani, de 100%-os határozottsággal a húszévesek nagy része szintén nem tudna erre a kérdésre választ adni.

Én, ha lesz pénzem&valamennyi hozzáértésem, szeretnék a hobbimnak élni: mostmár befejezem ezt a BSC-t, de gondolkodom egy gépész/járműmérnök MSC-n. Ugyanis imádom az autókat, sajnos ezt a szenvedélyt apámtól örököltem... xd

Ezzel párhuzamosan nyilván kocsi(ka)t is szeretnék, + valami műhelyt... Tudom, gyerekes álom, de annyira nem lehetetlen.

A műhelyhez pl. telek már van, mert Bp. vonzáskörzetében van egy tanyánk.


Az odavezető út meg úgyis rögös és hosszú... Olyan nagyon sok álmom meg egyelőre nincs.

A barátnő témával nem keserítem magam, mert a 16-20 évesek lányok többsége szép, nőies, nekem meg hangyányi esélyem nincs egyelőre. Jó, lehet a nézetemen nem segít az, hogy fiús szakra járok.


Az anyagi javakat viszont bőven van esélyem elérni.

Hát ennyi.


19F (igen, 19 évesen másodéves egyetemista vagyok, mert nem vagyok évvesztes)

2020. ápr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!