Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Felmerült...

GyBlanka54 kérdése:

Mi bajom lehet? Felmerült bennem a depresszió, vagy elmebetegség, nem tudlm milyen mentális bakom lehet, ba az van egytalán.

Figyelt kérdés
Nem igazán vagyok oda a tanulásért, de amikkr elkezdek fanulni, anyám zaklat, és azt vágja a fejemhez, hogy nem csinálok semmit stb, gondolkoztam már öngyilkosságon, vagy, h kinyírom őt, de úgy gondoltam ez nem megoldás, de már az őrülefbe kergeg, sötét gondolataim vannak, és amikor meglátok egy éles tárgyag, azon gondolkozom, h h néhne ki egy seb, a kezemen, amit azzal okoznék magamnak. Nem vagyok pszichopata, ebben biztks vagyok, vannak érzéseim, és a suli is kikészít, én vhol a béka fekene alatt vagyok, mindenki felettem van, nem hiszem, h oda illek, teljesen kikészülök, most vagyok másodéves a gimiben, vagyis inkább elsős, mert kéttannyelvűbe vok, de teljesen kikészülök a nyomás miatt, pláne, h itt van ez a vírus is meg a karantén, ne kérdezze senki miért jelentkeztem ebbe a suliba, ha nsm tudkm tartani a sgínvonalat meg mj den, 8ikban még kó ötletnek tűnt, azt hittem jó lesz, de már bánom, rá kellett jöjjek, h a magyar oktatás egy nagy darab sz*r és h ahol én tanultam az egy sz*r iskola volt ahol szinte még az alapokat sem tanítják meg, és most itt iszom a levét az egésznek, rájöttem, h inkább vonz a művésget a tudomány helyett, a tudományt is szeretem, de a műv÷szeg, a fajz, az ének, az irodalom valahogy jobban vonz és ott jobban ki tudom magam fejezni, művészlélek vagyok, erre màr ráébredtem, de nen tudom most mit csináljak, teljesen kk vagykk idegileg és lelkileg is, a lelkem egyenesen tombol, de nem tudom mivel tudnám lecsillapítani, próbálkozkm írással, de anyám nem hagy, kérlek segítsen valaki, mit tegyek, teljesen kétcségbe vagyok esve. (Mielőtt vki megkérdezné, Vegyipariba járok, és a troll válaszokat kérlek mellőzzük, előre megköszönöm a megértő, segítő válaszokat)

2020. márc. 31. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

(tagold máskor az írásod.) Ha "művészlélek" vagy, akkor nagyon-nagyon fontos, mindennél fontosabb, hogy valamilyen technikában gyakorold magad, hogy ki tudd fejezni a lelked tapasztalatait, érzéseit.

Írj, rajzolj, fess, táncolj, zenélj énekelj! Mit gyakorolsz? Legalább naponta naplót írj, töltőtollal, papírra. Már az is segít, hog ezt a zavaros téged elborító érzéscunamit kifejezd. Mert most belédszorult és az feszít. Tudsz énekelni?

2020. márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a kommentet, igen tudok, csak nem merek, inkább írnék, de nincs rá lehetőségem, nem hagynak, ba tudok, akkor mindig a főszefeplő lelkisérülty nincs rendes családja, vagy bántják, sokáig nem tudlm mjért ilyen szereplőkdt találtam ki, de azt hiszem már rájöttem, rajzolni is tudok úgy ahogy, szerettem is, de kritizálták a szülejm a rajzaim
2020. márc. 31. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:

jó lenne, ha egyelőre nem mutatnád senkinek. És magad se kritizáld. Csak írj, írj ahogy jön, ne regényt, NAPLÓT. És rajzolj, firkálj. Majd kellene keresni egy rajzkört - ahol segítség lesz hozzá.

https://www.youtube.com/watch?v=uankW1yc554&feature=youtu.be..

és olvass - olyan írásokat, ami segít az önmegismerésben - önismeretben: ezt pl: Weöres A teljesség felé

[link]

"Az egyetlen igazi tanulás: a lényünkben szunnyadó tudásnak

tevékennyé ébresztése."

2020. márc. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Szerintem a legfontosabb most, hogy valahogy találj egy kis belső nyugalmat, ahol nem zavarnak, ahol kizárhatod magadból a problémákat, pl. egy kis séta jót tehetne, de nem tudom a mostani karantén miatt ez mennyire lehetséges.


Vagy rajzolj, hallgass zenét, a lényeg csinálj valami olyat, ami pozitív gondolatokat szabadít fel benned és boldog leszel tőle..

Az élet néha nehézkes, de ne engedd, hogy a kisebb problémák elnyomják az alkotót és a vidám énedet belül. Mindannyiunknak vannak hibái, de ugyanakkor mindenki más és szép, pótolhatatlan a maga módján is. Ezt nem szabad elfelejteni, valahogy próbáld meg másokban is csak a jót észre venni. Bár tudom ez nem könnyű.


Mond magadnak, hogy erős vagy, megtudod csinálni, betudod bizonyítani, hogy te így is boldog tudsz lenni.

Mit mond a szíved és a lelked? Hogy boldog szeretne lenni nem? Mennyire boldog? nagyon..nagyon boldog...

Benne ott van mindig a remény, ami megerősít minket, hogy később jobb és szebbek lesznek a dolgok.


Ha a remény megvan akkor vele együtt a hajtóerő és akarat is megjön majd. Igen is erősek vagyunk és feltudunk állni, megcsináljuk magunknak, lesz munkánk, állásunk, tudunk finomat enni, jó helyekre menni, őszinte barátokat szerezni...Lassan de biztosan, mert a remény megadja az akaratot és tartja a kezünket-visz előre..


Nézz motiváló videókat, kérd Istent, hogy adjon erőt és erősítsen meg.

Próbálj úgy állni a dologhoz, hogy ezek a dolgok, amiket átéltél csak megerősítenek és most már nem fognak zavarni vagy elkerülöd, nem zavar majd..


Élvezd ki a kis örömöket, zene, finom ételek, bármi ami oldja a feszültséget az emberben. Isten megóvjon. Szép napot, remélem segít..


Itt egy motiváló videó és 2 másik, ami lenyugtathat .:

https://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58

https://www.youtube.com/watch?v=v6qFCYRQKVA

https://www.youtube.com/watch?v=pwp1CH5R-w4

2020. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 1Léna ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Írásodból érezhető is a zaklatottságod.

Ilyen probléma kezeléséhez, megoldásához szükséges egy beszélgetőtárs. Ebből a búgócsiga pörgésből nehéz egyedül kijönni, segítség kell hozzá. Igen, sajnos nagyon hasonlítanak a tüneteid a depresszióhoz. Nekem volt. Az biztos, hogy így nem jó irányban halad az életed, változtatást igényel. A kérdés, hogy hogyan? És merre tovább?

Ha nincs olyan személy az ismeretségedben, akinek ilyen őszintén kiönthetnéd a benned kavargó érzéseket, akkor lehet hogy szükséges egy pszichológust keresni.

Ha ezt nem tartod elképzelhetőnek, akkor valóban jó ötlet lehet egy napló írás, hogy legalább megfogalmazd és kiírd magadból azt a sokféle érzést ami kavarog benned. Ha elkezded leírni, rá fogsz jönni, hogy nem is olyan könnyű megfogalmazni a saját érzéseidet. Ha mégis leírtad, akkor vedd sorra, hogy melyiket mi okozza, vagy miért érdekes számodra?

Mi az amin Te tudsz változtatni? Tedd meg amit megtehetsz! /Nem. Az anyádat vagy magadat meg ne öld!!! Magadat se vagdosd! Nem ilyesmire gondolok./

Mi az amin Te nem tudsz változtatni? Azokat próbáld meg elfogadni.

Ha rájöttél, hogy a tudásod hiányos, okolhatod a volt tanáraidat, vagy belátod, hogy ami elmúlt azon már nem tudsz változtatni. Viszont megteheted, hogy többet tanulsz és felzárkózol a többiek tudásszintjéhez.

Ha a művészetek gyakorlása örömöt okoz, akkor mindenképpen szánnod kell rá időt. A szülők szeretnék ha gyermekük olyasmit tanulna amiből biztosan meg tud élni felnőttként. Ezért a pályamódosítást alaposan meg kell fontolni, de a művészetet azért nem kell száműzni az életedből.

Ez a karantén rossz érzést okoz neked.

Sokan úgy próbálják ezt átvészelni, hogy keresik a pozitívumait. Számodra csak rosszat hozott? Vagy találsz Te is benne pozitívumot?

2020. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!