Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Májusra kaptam időpontot...

Májusra kaptam időpontot pszichológushoz. Addig nem igazán tudnék várni, mert már tényleg szétesek agyilag! Mit csináljak? Van gyorsabb ellátás?

Figyelt kérdés

- Nem emlékszem dolgokra, de elég durván lép elő ez a dolog. Tehát mikor például este visszaemlékezni az aznapi dolgaimra kb csak annyit tudok elmondani magamnak hogy hol voltam aznap. A rövidtávú memóriám kivan, nem emlékszek cselekedeteimre, beszélgetésekre, semmire konkrétan.


- Nem tudok aludni, vagy ha sikerül akkor is rémálmaim vannak, vagy alvásparalízisem.


- Ennek hála nagyon kimerült vagyok, érzékcsalódásaim vannak elég gyakran, de van mikor már nem tudom hogy valami igazi-e vagy nem (hangok, képek, alakzatok, árnyalakok, és nem mindig a szemem sarkában). Néha van hogy nem alszom egész éjjel, de minimum 01:00-02:00-ig fent vagyok.


- Ami még említésre méltó hogy komoly hangulatingadozásaim vannak. Sokszor sírással vezetem le ha feszült vagyok, a dührohamaimnak is így vetek véget.

Többféle:


- Nagyon jó kedv (piros arc, lihegés, nagy pulzus, pörgök)

- Nagyon rossz kedv

- Teljes közöny

- Agresszió

- És a "szétesik az agyam" érzés, nem tudom hogy mivan, feszült vagyok, rettegek a semmitől.


Nem akarom hogy ne olvassátok el mert hosszú, aki ez alapján tudna segíteni, kérem! Írjon privátot!



2017. márc. 22. 13:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A végéhez annyit tehát: Hogy aki ír privátot annak bővebben is elmondom, csak tapasztalat hogy nem nagyon kapok kommentet ha túl hosszú a leírás.
2017. márc. 22. 13:04
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem pszichologus, hanem pszichiater kell neked. Oda elobb is bejutsz.
2017. márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Neked tényleg nem szabad májusig várni és nem is kell. Házirovos holnap, mondd el a tüneteket, utaljon be pszichiátriára. Be is fektetnek szerintem, ezen a bajon nem lehet ambuláns, egy szófán beszélgetve segíteni.


Jobbulást!

2017. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Két gond van! 17 éves vagyok, ezzel szerintem mindent elmondtam... Befeküdhetek ennyi idősen? A szüleim ellenzik, szerintem nagyon aggódnának érzem, ezt én nem akarom... A másik meg, ha adok papírt ofőnek vagy valakinek az iskolában hogy kezelés alatt álltam eddig meg eddig akkor valahogy kiküszöbölhető a komoly lemaradás? Azon a szakon ahol vagyok egy hét is komoly lemaradás, de most beállt a derekam, és más második napja vagyok itthon. Nem vagyok stressznek kitéve, de még mindig rettenetesen feszült és nyugtalan vagyok. A hangulatváltozások még mindig vannak, hiába hogy itthon ücsörgök nyugodtan...
2017. márc. 22. 13:14
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja, és házi orvos adott beutalót, elmentem a helyi pszichiátriai gondozó/rendelés helyszínére, és májusra kaptam időt. Akkor most... hogy van? Tehát ha újra elmegyek hamarabb betesznek? Vagy mi? Igaz, háziorvosnak nem mindent mondtam el, nem akartam hogy hisztinek vegye.
2017. márc. 22. 13:16
 6/17 anonim ***** válasza:
Azt, hogy befektetnek-e, nem a korod, hanem a betegséged mértéke határozza meg. Nem vagyok orvos, de nagy összegben mernék fogadni, hogy be fognak és ez így helyes. Sok segítségre van szükséged. Ezzel összefüggésben igen furcsállom, h a szüleid ellenzik, h szakember foglalkozzon veled, pont, hogy támogatniuk kellene. Magadtól nem lesze jobban, csak rosszabbul. A háziorvosnak mindent el kellett volna mondanod, nem hisztinek vette volna. Épp ellenkezőleg: jpbban meg tudta volna érteni, h mi van veled. Anyukádnak oda is, és a pszichiátriára is el kellett volna kísérnie, valószínűleg már az időpontkérésnél is előrébb vettek volna, ha ott van egy felnőtt, aki vázolja a helyzetet. ne a szülei miatt aggódj, nem nekik sz-r, hanem neked!!!!
2017. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igaz... A sarkamra kellene állnom! Köszönöm. MA úgyis megyek dokihoz igazolásért, akkor elmondom neki a maradék dolgokat is. Köszöntem! Nem tökölök tovább akkor...
2017. márc. 22. 13:57
 8/17 anonim ***** válasza:
Ne tökölj! Nagon szívesen. Ma doki után írdd meg, h mi volt, jó?
2017. márc. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Küldtem privit uccsónak :l
2017. márc. 22. 14:08
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Hajrá, sok sikert!

Majd írd meg, mit sikerült intézned végül!

2017. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!