Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt az adrenalin csinalja?

Ezt az adrenalin csinalja?

Figyelt kérdés
Random rosszul leszek, kuszak a gondolataim, nagyon erosen szorongok, azt erzem, hogy barmire gondolok csak megjobban bepanikoltat, meg olyan dolgok is amikre altalaban semmi reakciom (ha ebben az allapotomban peldaul felvillan a telefonom, mar ettol elont az aggodas, mikozben maskor, mikor nem szorongok teljesen hidegen hagy). Ilyenkor forrosagot es bizsergest erzek legfokepp a ket karomban, de van hogy a labaimban is, elont a melegseg, kiver a viz. Ezt az adrenalin okozza? Ez megjobban megijeszt, de segit a figyelem eltereles. Csak nehez utana nem visszaesni ebbe az allapotba. Mit csinaljak? 😭

#pánikroham #szorongás #pánik #szorongásos roham
2020. ápr. 2. 11:58
 1/1 hosszúhajú ***** válasza:
A szorongás okai elsősorban lelkiek ott kell kezdeni. De valóban az agyban lévő hormonok megkavarodnak viszont nemcsak egy hormon, ide tartozik noradrenalin szerotonin melatonin dopamin is. Egy adrenalin az ehhez kevés mert akkor minden adrenalinfüggő szorongó lenne. A lelki háttér fontos lenne. Rengeteget szorongtam pont így de nekem eleve van mentális betegségem és szorongásra szorongásoldót kaptam. A guglin megnézhetnéd a szorongás agyi, biológiai hátterét, ott okosabban leirjak mint én.
2020. ápr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!