Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják mindig ezeket a...

Miért mondják mindig ezeket a baromságokat az adrenalinnal kapcsolatban? (pl. azt, hogy erőt ad) Hogy lehet blokkolni az adrenalin termelést?

Figyelt kérdés

Mindig olyan baromságokat mondanak az adrenalinnal kapcsolatban, hogy ez jó segítség a harcolj vagy menekülj helyzetekben, felpörget, erőt ad, stb. Valójában ez nem így van.


A valóság az, hogy az adrenalin csak LEBLOKKOLJA az embert (például autó elől nem ugrik félre, nem mer/tud visszaütni ha megtámadják), hasmenést és hányingert okoz, rontja a teljesítményt (például még el sem kezdtem futni, máris alig kapok levegőt az adrenalintól, és fáj a mellkasom).


Szociális fóbiás, anti- és aszociális is vagyok, tehát amióta elkezdődött az iskola, folyamatosan hasmenésem, gyomoridegem és hányingerem van... (Sokéve van így. Lehet, hogy ezért vagyok még mindig 55 kiló a 180 cm mellett 20 éves fiú létemre?)


Hogyan, milyen gyógyszerrel lehet blokkolni az adrenalin termelést? (Ez a lényeges kérdés.)


2013. szept. 16. 13:00
 1/9 anonim válasza:

Szerintem olvasd el ezt:

[link]

2013. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt egy orvos tudná neked megmondani.
2013. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Honnan vetted ezt a ,,valóság azt"? De most komolyan. Amúgy blokkolni nem lehet a termelését, örülj, hogy van normálisan hormontermelésed. Szerintem ez a tévképzeted, hogy igazából az adrenalin nagyon rossz - igen, az evolúció során biztosan azért maradt fenn a termelése, mert borzasztó nekünk- mind a pszichológiai bajaidból eredeztethetők.
2013. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bárzsing ***** válasza:
100%
Ha leblokkolnád az adrenalintermelésed, meghalnál, szóval inkább ne ebben keresd a megoldást. A pszichés gondokat kellene megoldani egy jó pszichoterapeuta és esetleg ezt kiegészítő gyógyszeres terápia segítségével.
2013. szept. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3

Onnan veszem, hogy az a valóság. Valahogy csak lehet blokkolni, mivel ennél komolyabbat is megoldottak már. Egyébként nincs normális hormontermelésem. A jelenlegi helyzet nemnormális. Nem nekem van tévképzetem, hanem te nem tudsz semmit a helyzetről. És igen, az evolúcióval jó néhány fölösleges marhaság maradt fenn.


#4

Egy kis beszélgetés egy orvossal semmit sem old meg. Ide gyógyszer kell (az adrenalin termelés leállításához).

2013. szept. 16. 17:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy látom a kérdezőnek tévképzetei vannak, amik az adrenalinra összpontosulnak.
2013. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem az adrenalin miatt van "gyomorideged, hasmenésed és hányingered"! Ezek pszichés eredetű tünetek. Ezt tudod is, mert leírtad " Szociális fóbiás, anti- és aszociális is vagyok". Tehát ne az adrenalint hibáztasd, hanem fogadd el, hogy más okozza a panaszokat.
2013. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6

Úgy látom neked sincs fogalmad a dolgokról.


#7

Ez valamilyen szinten igaz, de ha az adrenalin megszűnik, akkor a probléma is megszűnik (mást nem lehet tenni).

2013. szept. 16. 22:46
 9/9 anonim válasza:

nah te nagyon agyon iskolázott okostojás .

szerintem olvass utána vagy menny el egy orvoshoz és beszélj vele.

ilyen gyógyszert soha a büdös életben nem fogsz kapni te sehol

Sok olyan beteg van akinek alacsony az adrenalin termelése, és ez miatt gyógyszert kell szednie, hogy ne haljon meg

2013. nov. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!