Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek, ha beüt a baj?

Mit tehetek, ha beüt a baj?

Figyelt kérdés

A járvány miatt beleütköztem rengeteg cikkbe, ami miatt picit bepánikoltam. Eddig nem gondoltam bele, hogy bármikor történhet egy betegség, ami derékbe töri az életem. Igazság szerint, személyesen nem ismerek olyat, aki baleset miatt abba kellett, hogy hagyja a munkáját. Viszont most azon jár a fejem, hogy most hiába tanulok mondjuk tanárnak, ha történik valami, akkor mit fogok csinálni? Mondjuk ha megnémulok, vagy megvakulok, tanár már nem lehetek, de ha nincs más végzettségem, vagy van,de szintén nem tölthetem be a munkaköröm, akkor mit tudok csinálni? Vagy végezzek el valamit, amit bármilyen állapotban képes vagyok dolgozni?

Tudom, hogy akármikor történhet kiszámíthatatlan, és nem lehet úgy élni, hogy félek mindentől, de most nem tudok túllendülni ezen a gondolatsoron.



2020. ápr. 2. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Hopp a végén mondtál egy jót: " ...nem lehet úgy élni, hogy félek mindentől" És nem is érdemes.

Mondok egy érdekes dolgot. Mindenki fél a vírustól, joggal, de senki nem fél pl egy neutroncsillag felrobbanásától. Á, az messze van! mondják, már aki tudja, hogy egyáltalán mi az. Valóban messze van, de ha 50 fényéven belül (!!!) robbanna fel egy, akkor a Föld: huss 3 másodpercen belül elégne mindenestül, észre se vennénk semmit. És ez is teljesen reális. De mégsem érdekel senkit, ettől nem félnek az emberek. De igazuk van, minek félnének, úgyse tehetnek ellene semmit.

Remélem megnyugtattalak.:) Jó éjt, szép álmokat!:)

2020. ápr. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyenen kár aggódni :)

Ha az egyik érzékszerved elveszíted, elvileg a többire jobban tudsz hagyatkozni, erősebb lesz. Rengeteg vak ember van, majdnem ugyanúgy dolgoznak. Az emberség sem veszett el, segíteni mindenképpen szoktak az ilyen embereknek

Ha meg akarsz ismerkedni egy vak lány életével, akkor ajánlom a Molly Burke nevű csatornát. Fel fogja oldani egy kicsit ezt a félelmet :)


De mint mondtam, felesleges kattogni. Ki kell élvezni a pillanatokat, tervezni. Ha tanár akarsz lenni, akkor hajrá, folytasd a tanulmányokat

Az életben sok akadály van, de át kell lendülni, tanulni belőle, és folytatni újult erővel


A vírusról meg óvatosan olvasgass, inkább 8x gondold át, hogy elhiszed-e. Inkább hivatalos és orvosi oldalakat érdemes, mint mindenfélékről írogató tul.képpen blogokat. A bezártság is rátesz egy lapáttal, de tölts időt a családdal, hívd fel a barátokat, színesísd meg a mindennapi teendőket, és ha elmerengsz, a pozitív gondolatok felé tereld a gondolataidat a járvánnyal kapcsolatban, próbálj tanulni ebből az időszakból, hogy később profitálhass belőle, és hálásabb lehess azért, amid megvan

2020. ápr. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azóta picit összeszedtem magam, remélem 'hamar' javul a helyzet.
2020. ápr. 4. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!